مسئولان می گویند مردم باید تشویق شوند

ظرفیت تزریق واكسن كرونا در كرمان 12هزار نفر رجوع مردم، هزار نفر

ظرفیت تزریق واكسن كرونا در كرمان 12هزار نفر رجوع مردم، هزار نفر

به گزارش کونفه ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان ضمن اشاره به کاهش شمار مراجعان برای تزریق واکسن کرونا طی روزهای اخیر اظهارداشت: اینک ظرفیت روزانه تزریق واکسن در مناطق زیرمجموعه این دانشگاه به میزان ۱۲ هزار نفر (بالای ۶۰ سال) را داریم اما تنها حدود هزار نفر رجوع می کنند.


دکتر حمیدرضا رشیدی نژاد روز شنبه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا اظهارکرد: از همه ظرفیت ها باید استفاده و مردم برای تزریق واکسن تشویق شوند.
وی در ادامه درباره وضعیت واکسیناسیون کرونا در استان کرمان اظهار داشت: حدود ۷۰ درصد افراد بالای ۶۰ سال در استان واکسن دریافت کرده اند و فقط آمار واکسیناسیون شهرستان راور از سایر نقاط استان کمتر و ۴۰ درصد بوده است.
رشیدی نژاد ضمن اشاره به این که هنوز مجوز رسمی برای واکسیناسیون افراد بالای ۵۰ سال داده نشده، اضافه کرد: واکسیناسیون برای برون رفت از بحران بیماری کرونا و پیشگیری از پیک های (اوج همه گیری) سنگین بعدی کمک کننده خواهد بود.
شیب صعودی خیلی تند همه گیری
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در ادامه ضمن اشاره به این که در شرایط کنونی هزار و ۴۲۵ بیمار کرونایی بستری در استان داریم، اظهار داشت: در همه بیمارستان های استان کرمان بیمار کرونایی بستری است و در هفته گذشته به صورت متوسط روزانه ۴۰۷ بیمار کرونایی در استان بستری سرپایی و غیرسرپایی شده اند.
به گفته وی از افزون بر هزار و ۴۰۰ بیمار کرونایی بستری در بیمارستان های استان حدود ۵۰۰ بیمار در دو بیمارستان افضلی پور و پیامبر اعظم شهر کرمان بستری هستند؛ همینطور هفته گذشته متوسط بستری روزانه در استان کرمان ۴۰۷ نفر بوده و در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان به صورت متوسط روزانه ۱۵۰ نفر بستری می شوند.
وی اضافه کرد: از این تعداد بیماران بستری، ۲۲۰ نفر در آی سی یو و ۷۰ نفر از ونتیلاتور استفاده می نمایند و وضعیت بیماری کرونا در استان کرمان شیب صعودی خیلی تندی را از خود نشان داده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان ضمن اشاره به این که در پیک سنگین قبلی در آبان و آذر سال قبل ۲۰۳ بیمار فوتی داشتیم خاطرنشان کرد: حالا با وجود این که تعداد بیماران مثبت و بدحال بدتر از قبل است اما مرگ و میر نصف است که چند عامل همچون واکسیناسیون، افزایش تجهیزات، تجربه و... دارد و امیدواریم کمتر از این مرگ و میر داشته باشیم اما با عنایت به این که دائما با جهش ویروس مواجه هستیم باید مراقبت ها را جدی تر بگیریم.
به گزارش کونفه به نقل از ایرنا اینک ۱۸ شهرستان از ۲۳ شهرستان استان کرمان در شرایط قرمز کرونایی هستند.منبع:

1400/05/02
22:35:15
5.0 / 5
374
تگهای خبر: آب , بیمار , بیمارستان , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
کونفه