رهبر انقلاب اسلامی پس از دریافت نوبت دوم واكسن كوو ایران بركت:

مسؤلان و دولت بعدی حل مشكلات خوزستان را به صورت جدی دنبال كنند

مسؤلان و دولت بعدی حل مشكلات خوزستان را به صورت جدی دنبال كنند

رهبر معظم انقلاب اسلامی بعد از دریافت نوبت دوم واکسن کوو ایران برکت با اشاره به اینکه مردم خوزستان ناراحتیشان را بروز دادند و هیچ گله ای نمی گردد از آنان داشت، گفتند: مسؤلان و دولت بعدی حل مشکلات خوزستان را به صورت جدی دنبال کنند.


به گزارش کونفه به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای قبل از ظهر امروز بعد از دریافت نوبت دوم واکسن کوو ایران برکت با تشکر از مجاهدت های مجموعه های بهداشت و درمان در مقابله با بیماری و بویژه از زحمات دانشمندان و محققان در تولید واکسن داخلی، بر ضرورت استمرار رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی تا توقف شیوع بیماری تاکید کردند.
ایشان در ادامه ضمن اشاره به مشکلات عمیقاً دردآورد مردم وفادار استان خوزستان در زمینه آب، مسؤلان دستگاههای دولتی و غیردولتی را موظف کردند به صورت جدی رسیدگی به مشکلات و مسائل مردم خوزستان را دنبال کنند.
مقام معظم رهبری اختلال بوجود آمده در دسترسی مردم به واکسن را به طور عمده ناشی از بدقولی فروشندگان خارجی واکسن خواندند و گفتند: این مساله یک مرتبه دیگر به مردم و مسؤلان کشور یادآوری کرد که تکیه به دیگران باعث بروز مشکلات می شود ازاین رو باید بتوانیم در همه مسائل روی پای خود بایستیم.
ایشان افزودند: البته در کنار تولید داخل ناگزیر از تولید خارجی مطمئن هم استفاده می نماییم اما باید با تمرکز و تلاش بر روی تولید داخل جلوی منتظر و معطل ماندن مردم را گرفت و امیدواریم با توجه مسؤلان، توزیع واکسن به راحتی و روانی کامل در میان مردم صورت گیرد.
رهبر انقلاب اسلامی همینطور ضمن اشاره به جهش های پیاپی ویروس و باقی ماندن خطرات آن، مردم را به استمرار رعایت شیوه نامه های بهداشتی فراخواندند و گفتند: طولانی شدن قضیه بیماری نباید باعث کاهش حساسیت ها شود و در همه جا همچون مراسم های متعدد مذهبی و غیرمذهبی هم باید اصل را بر رعایت کامل شیوه نامه های سفارش شده از سوی مسئولین مانند ماسک و فاصله گذاری قرار داد.
ایشان خاطرنشان کردند: اگر مردم برای یک دوره، زحمت رعایت کامل شیوه نامه ها را قبول کنند، بیماری ریشه کن یا حداقل شیوع آن و ادامه خطرات جانی و خسارات مالی متوقف می شود.
حضرت آیت الله خامنه ای خطاب به مسؤلان تاکید کردند: دستگاههای دولتی به صورت جدی از تولید واکسن های داخلی پشتیبانی کنند تا این کار به بهترین وجه صورت گیرد.
رهبر انقلاب در بخش دیگری از سخنانشان به مشکلات مردم خوزستان اشاره کردند و گفتند: در ایام اخیر یکی از نگرانی های واقعاً دردآور، مساله آب خوزستان و مشکلات مردم بود.
ایشان با گلایه از رعایت نشدن سفارش های مختلف قبلی درباره آب خوزستان و فاضلاب اهواز افزودند: اگر آن سفارش ها مورد توجه قرار می گرفت مسلماً این وضع ایجاد نمی شد که مردم وفادار خوزستان را علیرغم این همه امکانات و استعدادهای طبیعی و کارخانجات در استان، ناراضی و ناراحت کند.
حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: مردم ناراحتی خویش را بروز دادند اما هیچ گله ای از آنها نمی توان داشت چونکه مساله آب آن هم در آن آب وهوای گرم خوزستان مساله کوچکی نیست.
ایشان ضمن اشاره به حضور وفادارانه و فداکارانه مردم خوزستان در خط مقدم مشکلات هشت سال دفاع مقدس، گفتند: این مردم نباید گرفتار مشکلات باشند و اگر به وقت خود به کار مردم رسیدگی می شد، این وضعیت ایجاد نمی شد.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: حالا که دستگاههای دولتی و غیردولتی مشغول به کار شدند، و همینطور دولت بعدی که بر سر کار خواهد آمد، کارها را به صورت جدی دنبال کنند.
حضرت آیت الله خامنه ای همینطور مردم را به مراقبت در مقابل توطئه های دشمن سفارش کردند و گفتند: دشمن به دنبال آن است که از هر چیز ضد انقلاب و کشور و مصالح مردم استفاده نماید ازاین رو باید مراقبت شود که بهانه ای به دست آن داده نشود.


1400/05/02
12:57:30
5.0 / 5
277
تگهای خبر: آب , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
کونفه