افزایش ۷۰ درصدی مراجعان كرونائی در دومین كلانشهر كشور

افزایش ۷۰ درصدی مراجعان كرونائی در دومین كلانشهر كشور

ایرنا نوشت: مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد از افزایش 70 درصدی میزان مراجعات مردم به مراکز منتخب کرونا در مناطق زیر پوشش این دانشگاه آگاهی داد.


دکتر محمدحسن درخشان روز یکشنبه گفت: اکنون ۴۱ مرکز خدمات جامع سلامت ویژه کرونا در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در زمینه سرپایی و برای افراد با علایم مشکوک به کرونا دایر است.
وی بیان کرد: هم اکنون نتیجه آزمایش افزون بر ۳۵ درصد از مراجعه کنندگان به مراکز منتخب دانشگاه علوم پزشکی مشهد مثبت می شود و این میزان از شروع شروع موج پنجم کرونا و شیوع دلتای هندی درحال افزایش است.
وی اشاره کرد: شدت هر موج جدید بیش از ۱۰ برابر موج های قبلی بوده است، این روزها نگرانی شدیدی بابت کنار گذاشتن ماسک، عدم رعایت فاصله اجتماعی و بی توجهی نسبت به رعایت شیوه نامه های بهداشتی داریم. دکتر درخشان اظهار داشت: نتایج هر عادی انگاری، بین ۷ تا ۱۴ روز بعد در افزایش مراجعات به مراکز درمانی و میزان ابتلای شهروندان به کووید ۱۹ قابل مشاهده می باشد. وی افزود: متأسفانه سطح سنی مبتلایان به ویروس کرونا در موج های چهارم و پنجم کاهش یافته و در ۲ موج اخیر به ویژه در موج پنجم، افزایش چند برابری درگیری ها و شدت سرایت ها را به ویژه در موارد خانوادگی داشته ایم، برای اینکه قالب درگیری و سرایت ویروس دلتا بصورت خانوادگی بوده است. مدیر توسعه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد اضافه کرد: در موج پنجم کرونا تمامی سنین خصوصاً کودکان و نوجوانان درگیر می شوند، ضمن این که افزایش میزان ابتلای جوانان، میانسالان و کهنسالان به کووید ۱۹ را هم شاهد بوده ایم.
دکتر درخشان اظهار داشت: رعایت پروتکلهای بهداشتی، خصوصاً استفاده از ماسک، فاصله اجتماعی و پرهیز از اجتمالات و دورهمی ها حالا بیش از هر زمانی ضروری می باشد. ۴۷۲۳۱

1400/04/27
11:18:15
5.0 / 5
632
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
کونفه