25 تیرماه و آخرین خبرهای كرونایی استان ها

25 تیرماه و آخرین خبرهای كرونایی استان ها

کونفه: ایرنا- امروز ۲۵ تیرماه به روال روزهای گذشته مروری داریم بر خبرهای کرونایی که از یکه تازی ویروس دلتا تا افزایش نقاط قرمز و محدودیت ها را شامل می شود و بار دیگر این مورد را گوشزد می کند که برای رهایی یافتن از بیماری کووید ۱۹ راه طولانی در پیش است.


برای کرونا گویی در روی یک پاشنه می چرخد و خیال ندارد اندکی کوتاه بیاید پس در این میان وظیفه و همت ما را می طلبد تا در برابرش مقاومت نماییم و شاید با راهکارهای ساده ای که این روزها کوچک و بزرگ بلد هستند، از کرونا فاصله بگیریم.
مطالب و سخنان مسئولان و کادر درمان مبین آن است که در بعضی نقاط بخصوص استانهای جنوبی کشور وضعیت سختی به لحاظ مبتلا شدن و فوتی های کرونا حاکم است و همچنان سیل کمک های بهداشتی و درمانی به این سمت سرازیر است تا مردم بتوانند نفسی تازه کنند و اندکی از آلام و دردهایشان کاسته شود.
در میان انبوه خبرهای کرونایی همچنان برخی مطالب تکراری از تخلف واحدهای صنفی در رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی به چشم می خورد و با این شرایط علت پیشتازی ویروس را نباید به گردن دیگری بیاندازیم بلکه هر کس به سهم خود در ایجاد چنین وضعیتی سهیم است.
به همه این مشکلات اضافه کنید سیلی که از روز گذشته در بعضی استانها جاری شده و هر چند در وضعیت گرما و خشکسالی بارش رحمت الهی جای شکر دارد اما مسائل ناشی از سیلاب هم مردم را کلافه کرده است.
درباره وضعیت مردم زابل هم امروز خبری منتشر گردید به نقل از معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زابل در خصوص این که بعد از تکمیل ظرفیت بیمارستان تنفسی سینا و ظرفیت درحال تکمیل بیمارستان سوختگی، بیمارستان ۴۶ تختخواب سل زابل بعد از سفر و دستور وزیر بهداشت برای پذیرش بیماران کرونایی درحال تجهیز شدن است.
محمد ایمان آبیلی نژاد اضافه کرد: ساخت بیمارستان سل توسط مجمع خیرین سلامت بدلیل این که منطقه سیستان بیشترین آمار مبتلا شدن به سل در کشور را دارد شروع شده و هم اینک با افزایش تعداد مبتلایان این بیمارستان برای پذیرش بیماران کرونا اختصاص پیدا کرده است.
وی با اعلان اینکه کمبودی در بخش دارو، اکسیژن و تخت بیمارستانی در منطقه سیستان وجود ندارد، اشاره کرد: هم اینک ۶ دستگاه اکسیژن ساز در مدار تولید اکسیژن قرار دارد و ۲ دستگاه اکسیژن ساز دیگر به زودی راه اندازی می شود.
دکتر حمید سوری نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در سیستان و بلوچستان و رئیس کمیته کشوری واکنش سریع کووید-۱۹ در حاشیه بازدید از بیمارستان امام خمینی (ره) و مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا خاشگفت: خوشبختانه هم اینک هیچ کمبودی از لحاظ تخت، تجهیزات تشخیص و اکسیژن در خاش نداریم.
وی اظهارداشت: بخش ویژه کرونای بیمارستان خاش مجهز به ۲۱ تخت بستری با امکانات کامل درمانی و احیاست و هم اینک چهار متخصص داخلی، یک متخصص عفونی و سه متخصص طب اورژانس در اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان خاش مشغول فعالیت هستند.
اما در کنار خبرهای تلخ کرونایی بشنوید از وضعیت تزریق واکسن که بنا به قول مسئولان طبق برنامه ریزی انجام شده به پیش می رود و هر روز بر تعداد واکسیناسیون اضافه می شود همچون در چهارمحال و بختیاری که تابحال ۸۰ هزار دوز واکسن برای گروه سنی ۶۵ تا ۷۰ سال تزریق شده است و واکسیناسیون گروه سنی بالای ۶۰ سال هم از روز شنبه ۲۶ تیر شروع می شود.
در ارومیه هم وضعیت به همین منوال است به شکلی که تابحال ۲۱۸ هزار و ۴۵۲ نفر در استان واکسن کرونا دریافت کرده اند و هر روز این آمار درحال افزایش است و بر طبق این آمار تابحال نزدیک به ۶.۳ درصد جمعیت آذربایجان غربی واکسن کرونا را تزریق کرده اند و این روند همچنان ادامه دارد.
واکسیناسیون کرونا برای افراد سالمند در رفسنجان هم در حال انجام می باشد و تابحال بیشتر از ۳۱ هزار دوز واکسن کرونا در شهرستان های رفسنجان و انار تزریق شده و این روند تا واکسیناسیون کامل افراد بالای ۶۵ سال تداوم دارد.
در ادامه خبری هم بگیریم از وضعیت واکسیناسیون زندانی ها که بنا بر اعلام مدیر کل زندان های استان تهران حفظ سلامتی مددجویان، سربازان وظیفه و کارکنان اولویت اساسی سازمان زندان ها است، بدین جهت در اقدامی جهادی طی روزهای پنجشنبه و جمعه همه این سه گروه ضد ویروس کرونا واکسینه شدند.
سیدحشمت الله حیات الغیب اضافه کرد: با پیگیری اداره بهداشت و درمان اداره کل و مساعدت معاونت بهداشت غرب مرکز استان البرز معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی البرز و مرکز بهداشت غرب کرج تمام مددجویان، سربازان وظیفه و کارکنان ندامتگاه قزلحصار و زندان رجایی شهر بدون محدویت سنی دوز اول واکسن کرونا را دریافت نمودند.
امروز سهمیه واکسن جزیره بوموسی برای واکسیناسیون افراد بالای ۱۸سال ارسال شد و به زودی تزریق واکسن شروع می شود و واکسیناسیون در جزیره های قشم و کیش هم بعد از آن صورت می گیرد.وضعیت کرونایی استانها
با گذشت ۲۵ روز از فصل تابستان، امروز خبری از کاهش مبتلایان به ویروس کرونا نبود و همچنان نقاط مختلف کشور درگیر این ویروس هستند که در ادامه به مهم ترین آنها اشاره می شود:
چهارمحال و بختیاری / ۶۹۱ بیمار مشکوک، ۲۲۹ بیمار مثبت و فوت یک نفر در ۲۴ ساعت گذشته
بر اساس تازه ترین رنگ بندی شیوع کرونا، شهرستان بروجن در وضعیت قرمز(خیلی پرخطر)، شهرستان های شهرکرد، فارسان، لردگان، کیار و اردل در وضعیت نارنجی (پرخطر) و شهرستان های کوهرنگ، بن، سامان و خانمیرزا در وضعیت زرد( خطر متوسط) شیوع ویروس کرونا قرار دارند.
هرمزگان / ۲۳۱ بیمار بستری و ۷ فوتی در ۲۴ ساعت گذشته و ۸۴۷ نفر تحت مراقبت ویژه
البرز / حالا حدود ۸۵۰ بیمار بستری و از مجموع هفت شهرستان البرز سه شهرستان کرج، فردیس و نظرآباد در وضعیت قرمز کرونائی، ساوجبلاغ، چهارباغ و اشتهارد نارنجی و شهرستان طالقان زرد کرونایی است.
یزد / اکنون ۸۵۵ نفر بستری، از این تعداد به ۱۲۹ نفر در بخش مراقبت های ویژه آی. سی. یو( I.C.U) خدمات درمانی عرضه می شود.
به گزارش پنجشنبه شب روابط عمومی این دانشگاه، ابراهیم سلمانی اضافه کرد: همینطور در شبانه روز گذشته از یک هزار و ۶۱۰ نمونه گرفته شده از افراد مشکوک به ویروس کرونا برمبنای معیارهای قطعی تشخیصی در مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی، ۷۶۶ فرد جدید مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در استان شناسایی شدند.
وی افزود: از این تعداد ۷۹ نفر در بیمارستان های استان بستری شدند و ۶۸۷ نفر هم در منزل دوره نقاهت خویش را طی می کنند و در شبانه روز گذشته هم ۱۲ بیمار هم به سبب مبتلا شدن به کووید ۱۹ جان خویش را از دست دادند.
اکنون وضعیت بهداشتی ۹ شهرستان از ۱۰ شهرستان استان یزد، به سبب افزایش شیوع ویروس کرونا در حالت قرمز قرار دارد و تنها شهرستان اشکذر به رنگ نارنجی است.
خاش در سیستان و بلوچستان / شناسایی ۸۹۸ مورد ابتلای جدید کرونا و ۲۰ مورد فوتی از شروع تیرماه
گلستان / ۷۷۷ نفر بستری در مراکز درمانی از این تعداد ۱۰۴ نفر بستری در بخش مراقبت های ویژه
اکنون گمیشان نارنجی و سایر ۱۳ شهرستان گلستان در وضعیت قرمز(خیلی پرخطر) شیوع ویروس کرونا قرار دارند.
آذربایجان غربی / ۱۴۷ نفر بستری در بخش های آی سی یو، ابتلای ۴۲۱ نفر به کرونا و فوت پنج نفر طی ۲۴ ساعت گذشته در استان، اظهار نمود: از این تعداد حدود ۱۴۰ نفر در مراکز درمانی بستری شدند.
اردبیل / بستری ۴۱ نفر و فوت ۲ نفر در شبانه روز گذشته، تعداد کل بستری ها در مراکز درمانی استان ۲۵۷ نفر، بستری در بخش های ویژه بیمارستانی ۵۷ نفر اکنون شهرستان اردبیل در وضعیت قرمز، شهرستان های پارس آباد و مشکین شهر در وضعیت نارنجی و شهرستان های گرمی، کوثر، نیر، سرعین، نمین، اصلاندوز، خلخال و بیله سوار در وضعیت زرد قرار دارند.
اصفهان / یک هزار و ۲۷۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، ۲۰۱ بیمار بدحال و بستری یک هزار و ۴۴۹ بیمار دارای علایم کرونا
بر اساس آخرین رنگ بندی همه گیری کووید ۱۹ شهرستان های اصفهان، کاشان، اردستان، خمینی شهر، شهرضا، لنجان، نایین و آران و بیدگل در وضعیت قرمز (بسیار پر خطر) قرار دارد.
لرستان / شناسایی ۳۵۵بیمار جدید کووید ۱۹ و فوت ۲ بیمار طی شبانه روز گذشته و بستری ۵۰۲ بیمار مبتلا و مشکوک به کرونا در بیمارستان ها و مراکز درمانی
براساس اعلام ستاد مقابله با کرونا اکنون شهرستان های خرم آباد، بروجرد، پلدختر، سلسه و دلفان در وضعیت قرمز، رومشکان در وضعیت زرد و بقیه شهرستان های استان در وضعیت نارنجی قرار دارند.

آخرین آمار مبتلایان و فوتی ها در کشور
روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام نمود: ۱۹۹ بیمار کووید۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته جان خویش را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۶ هزار و ۷۹۱ نفر رسید.
از روز گذشته تا امروز ۲۵ تیرماه ۱۴۰۰ و برمبنای معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۱ هزار و ۸۸۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۴۱۰ نفر از آنها بستری شدند و 🔹مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۴۸۵ هزار و ۹۴۰ نفر رسید.
تا کنون سه میلیون ۱۰۱ هزار و ۶۱۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند و 🔹چهار هزار و ۱۳۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند.
تا کنون ۲۴ میلیون و ۸۹۲ هزار و ۹۱۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
در زمان حاضر ۱۶۹ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۶۶ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۱۳ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.
همچنین تا کنون پنج میلیون و ۶۸۸ هزار و ۴۵۲ نفر دوز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۲۴۹ هزار و ۸۱۱ نفر هم دوز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۷ میلیون و ۹۳۸ هزار و ۲۶۳ دوز رسید.
در آخر مطلب امروز هم چند گزارش کرونایی بخوانید با این عناوین:
برای دریافت واکسن کرونا در شیراز به کجا رجوع کنیم؟
گسترش خدمات غیر حضوری تأمین اجتماعی خراسان رضوی در سایه کرونا
فعالیت بازار روز قائمشهر در ایام قرمز کروناییمنبع:

1400/04/25
21:17:06
5.0 / 5
352
تگهای خبر: آب , آموزش , بازار , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
کونفه