استان سمنان در خطر آلودگی به نوع جدید ویروس كرونا است

استان سمنان در خطر آلودگی به نوع جدید ویروس كرونا است

به گزارش کونفه ایرنا- دبیر ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان اظهار داشت: هنوز تشخیص آزمایشگاهی از شیوع نوع جدید کرونا در استان ثبت نشده است، ولی استان در خطر آلودگی به این نوع ویروس قرار دارد.


به گزارش کونفه به نقل از ایرنا، فرشید فریور روز شنبه به رسانه ها اضافه کرد: گرچه هنوز تشخیص آزمایشگاهی از ویروس جدید کرونا در استان سمنان ثبت نشده است، ولی بنظر می رسد این شکل شیوع و سرایت در استان از نوع جدید کرونا باشد.
وی بیان کرد: اطراف استان سمنان تمام شهرها آلوده به ویروس جدید هستند و چه بسا این ویروس هم اکنون در سطح شهرهای داخل استان درحال انتشار باشد.
فریور با اشاره به قرمزشدن وضعیت کرونائی گرمسار در غرب استان سمنان اظهار داشت: ممکنست دیگر شهرهای استان نیز به وضعیت قرمز تغییر کنند.
دبیر ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان اظهار داشت: به نسبت پنج روز گذشته، آمار بستری مبتلایان کرونائی در مراکز درمانی تحت پوشش این دانشگاه و تعداد افرادی که نتیجه تست سرپایی آنان در مراکز منتخب و کلینیک ها مثبت بود بیش از ۲ برابر شد.
وی اشاره کرد: این موارد نشاندهنده وضعیت نگران کننده استان سمنان در موضوع کرونا است و مردم بیش از گذشته شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری را رعایت نمایند تا در سلامت بمانند.
فریور تصریح کرد: شهروندان تا جای ممکن از هر گونه تجمع، دورهمی و حضور در مجالس پرهیز کنند تا به قطع زنجیره شیوع در این برهه حساس کمک کرده باشند.
دبیر ستاد مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان تصریح کرد: وضعیت استان در حوزه کرونا مطلوب نمی باشد و مردم باید با رعایت فاصله گذاری به بهبود شرایط کمک کنند.
گرمسار غربی ترین شهرستان استان سمنان و در همسایگی استان تهران روز گذشته از وضعیت نارنجی به قرمز تغییر نمود و الان سرخه، میامی و آرادان در وضعیت زرد و سمنان، شاهرود، دامغان و مهدیشهر در وضعیت نارنجی کرونائی قرار دارند.
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز شنبه اعلام نمود: ۱۵۱ بیمار کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته جان خودرا از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۵ هزار و ۶۹۴ نفر رسید.
به گزارش کونفه به نقل از ایرنا از روابط عمومی وزارت بهداشت، تا کنون ۴ میلیون و ۵۹۲ هزار و ۱۳۹ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۱۳۴ هزار و ۶۶۲ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۶ میلیون و ۷۲۶ هزار و ۸۰۱ دُز رسید.
از دیروز(جمعه) تا امروز شنبه ۱۹ تیر ماه ۱۴۰۰ و برمبنای معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۶۶۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۱۴۱۸ نفر از آنها بستری شدند.
مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۳۵۵ هزار و ۷۸۶ نفر رسید.منبع:

1400/04/19
18:47:10
5.0 / 5
322
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
کونفه