استاندار:

دانشجویان ودانش آموزان سیستان وبلوچستان هر چه سریعتر باید واكسینه شوند

دانشجویان ودانش آموزان سیستان وبلوچستان هر چه سریعتر باید واكسینه شوند

ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان ضمن اشاره به بازگشایی مدارس و دانشگاه های این استان اظهار داشت: افزون بر ۸۶۰ هزار دانش آموز و ۱۰۰ هزار دانشجو در استان هستند که باید واکسن کرونا هر چه سریعتر و بدون تعلل به این افراد تزریق شود.


به گزارش کونفه به نقل از ایرنا احمدعلی موهبتی روز چهارشنبه در ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونا حوزه سیستان که با حضور معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی که در سرسرای فرمانداری زابل برگزار شد اظهارداشت: کمترین هزینه برای پیشگیری از ابتلای افراد به کرونا عنایت و توجه مردم به رعایت پروتکلهای بهداشتی است.
وی سیستان و بلوچستان را خط مقدم بهداشت و درمان برای مقابله با بیماری های آن سوی مرزهای کشور عنوان نمود و اضافه کرد: این جبهه بهداشت و درمان در استان باید تقویت شود.
استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: ساخت بیمارستان ها در بازه زمانی کوتاه امکانپذیر نیست در صورتی که با واکسیناسیون در استان جلوی فراگیری آن گرفته می شود.
رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی هم در این جلسه از استاندار سیستان و بلوچستان خواست تا نظارت بیشتری بر ادارات استان در خصوص رعایت پروتکلهای بهداشتی اعلام شده از جانب ستاد ملی کرونا داشته باشد تا شاهد افزایش مبتلایان به کرونا در استان نباشیم.
حسینعلی شهریاری اظهارداشت: با اقدامات انجام شده وزارت بهداشت و درمان در هفته گذشته تیم واکنش سریع این وزارت خانه را در سیستان و بلوچستان مستقر و امروز از زیرساخت های بهداشتی و درمانی منطقه سیستان بازدید شد و در چند روز آینده هم از زیرساخت های بهداشتی و درمانی منطقه بلوچستان بازدید می شود.
وی به خانواده های داغدار کرونا در سیستان وبلوچستان تسلیت گفت و اضافه کرد: این افراد خیلی مظلوم دفن می شوند و این خیلی غم آور است.
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مردم سیستان وبلوچستان از حوزه بهداشت و درمان راضی نیستند و باید تکریم ارباب رجوع از جانب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان رعایت شود.
نماینده مردم حوزه انتخابیه زابل هم اظهارداشت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در سیستان وبلوچستان سرمایه گذاری زیادی انجام داده اما بدلیل عقب ماندگی تاریخی و گستردگی استان سبب شده تا فاصله این استان با مناطق برخوردار کشور بسیار زیاد شود.
حبیب الله دهمرده اضافه کرد: کاهش ورودی آب از کشور افغانستان به منطقه سیستان، نبود اشتغال، ریزگردها و بیماری سل در منطقه سبب شده تا مردم از وضعیت بد اقتصادی رنج ببرند.
وی بیان نمود: ویروس کرونا، مشکلات آب شرب و بادهای ۱۲۰ روزه در منطقه سیستان جولان می دهد.
نماینده حوزه انتخابیه زابل در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: کلکسیون مشکلات در این منطقه قدرت نمایی می کند و اگر فکری برای آن نشود مرزداران شرق کشور مهاجرت می کنند.
وی از مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، افزایش زیرساخت ها، تجهیزات و پزشک متخصص در حوزه بهداشت و درمان منطقه سیستان را خواهان شد.
به گزارش کونفه به نقل از ایرنا معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، استاندار سیستان و بلوچستان و تعدادی از مسئولان این استان از بیمارستان تنفسی سینا، بیمارستان سوختگی و بیمارستان خیریه الزهرا(س) زابل بازدید و از نزدیک با بیماران بستری کرونا گفتگو و در انتها در ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونا حوزه سیستان شرکت کردند.
در آخر این جلسه با حضور معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس کمیسیون بهداشت مجلس، استاندار سیستان وبلوچستان و مسئولان استانی و منطقه سیستان از خانواده شهید حسن خموشی مسوول ستاد مبارزه با موادمخدر شهرستان سیب و سوران تقدیر گردید.


1400/04/16
23:22:52
5.0 / 5
730
تگهای خبر: آب , آموزش , بهداشت , بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
کونفه