واكنش جهانپور به تزریق واكسن كرونا به ایرانی ها در ارمنستان

واكنش جهانپور به تزریق واكسن كرونا به ایرانی ها در ارمنستان

میزان نوشت: رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد تزریق واکسن کرونا به گردشگران در ارمنستان توضیحاتی را ارائه نمود.


کیانوش جهانپور در مورد این مورد که برخی از مردم برای تزریق واکسن کرونا به ارمنستان سفر می کنند، اظهار داشت: در بعضی از کشورهای همسایه ما همچون ارمنستان از واکسیناسیون ضد کرونا استقبال نشده است.

وی ادامه داد: این کشور واکسن آسترازنکا را وارد کرده است که مورد استقبال عمومی قرار نگرفته و مردم این کشور واکسن ها را مورد استفاده قرار نداده اند و از آنجایی که این واکسن ها تاریخ مصرف دارند، به گردشگر هایی که به آنجا سفر می کنند، تزریق می شود. سخنگوی سازمان غذا و دارو در پاسخ به این سؤال که آیا امکان دارد واکسن هایی که در این کشور به گردشگر ها زده می شود، تاریخ مصرف گذشته باشد؟، توضیح داد: خیر، واکسن ها تاریخ مصرف گذشته نیستند و به جهت اینکه چنین اتفاقی نیفتد آنها را به گردشگر های خارجی با پاسپورت تزریق می کنند. رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن اشاره به این که در بعضی دیگر از کشورهای همسایه ما هم وضع به همین گونه است و هم اکنون کشوری داریم که سرعت واکسیناسیون در آن یک دهم ایران است، اضافه کرد: در این کشورها از واکسیناسیون استقبال عمومی صورت نگرفته است و تاریخ انقضاء واکسن درحال اتمام است و امکان دارد در بعضی از شهرهای عراق هم شاهد این وضعیت باشیم.
جهانپور در خاتمه عدم استقبال مردم بعضی از کشورهای منطقه از واکسیناسیون و تزریق واکسن های مازاد به گردشگر ها را از معضلات این کشورها دانست و تصریح کرد که این مورد را نباید بعنوان نقطه این قوت این کشورها حساب کرد. ۴۷۲۳۷

1400/04/14
09:35:54
5.0 / 5
894
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
کونفه