یك مسئول وزارت بهداشت:

نیاز بهداشتی كشور تا ۳۰ سال آینده تأمین شده است

نیاز بهداشتی كشور تا ۳۰ سال آینده تأمین شده است

به گزارش کونفه ایرنا- معاون اجرایی مرکز مدیریت شبکه در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: با عنایت به افتتاح طرحهای حوزه بهداشت در دولت تدبیر و امید، نیازی به ایجاد فضای جدید در حوزه بهداشت تا ۳۰ سال آینده نخواهیم داشت.


بابک فرخی روز سه شنبه در حاشیه بهره برداری از طرح های حوزه بهداشت استان همدان در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار افزود: ساخت ۸۰۰ هزار متر مربع فضای بهداشتی در چارچوب ۶ هزار و ۵۳۵ طرح در دستور کار وزارت بهداشت در چارچوب تفاهمنامه سه جانبه قرار گرفت.
وی افزود: به هزینه کرد ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار پنج هزار ۱۳۵ طرح بهداشتی تابحال به بهره برداری رسید و امروز هم شاهد بهره برداری از ۶۹۶ طرح در کشور بودیم که ۱۴ پروژه بهداشتی در ارتباط با استان همدان است.
معاون اجرایی مرکز مدیریت شبکه در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با اشاره به اینکه عمر ساختمان حوزه بهداشت از ۲۵ سال به ۱۲ سال رسیده است، افزود: با بهره برداری از طرح های حوزه بهداشت، دسترسی مردم به خدمات بهداشتی افزایش و تسهیل شده و فضای خوب و در خور شان مردم بوجود آمده است.
فرخی افزود: تفاهمنامه سه جانبه بین وزارت بهداشت، استانداران و روسای دانشگاه های علوم پزشکی در سال ۹۵ منعقد شد و قبل از آن یعنی از سال ۹۲ تا ۹۵ هم ۲ هزار خانه بهداشت و ۳۵۰ مرکز بهداشت و درمانی در کشور بهره برداری شد.
وی افزود: بعضی از طرح های حوزه بهداشت بین ۸۰ تا ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و در صورت تأمین اعتبار از جانب سازمان برنامه و بودجه تا آخر دولت دوزارهم میتوان آنها را به سرانجام رساند.
فرخی عنوان کرد: به صورت متوسط و گلوبال با در نظر گرفتن فضای فیزیکی اهدا شده از جانب خیران سلامت و مبالغی که آنها کمک کردند ۱۵ تا ۲۵ درصد پنج هزار و ۱۳۵ طرح بهداشتی بهره برداری شده در این دولت با کمک خیران سلامت نهایی شده است.
۱۴ طرح بهداشتی استان همدان همزمان با سی و چهارمین آیین پویش "ره سلامت" و بهره برداری همزمان ۶۹۶ طرح بهداشتی در چارچوب خانه بهداشت، پایگاه سلامت و مرکز خدمات سلامت در کشور از راه ارتباط زنده تصویری با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به بهره برداری رسید.


منبع:

1400/04/08
17:59:16
5.0 / 5
530
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
کونفه