وزیر بهداشت مصوبات جدید شورای عالی بیمه سلامت را تشریح نمود

وزیر بهداشت مصوبات جدید شورای عالی بیمه سلامت را تشریح نمود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: در جلسه بسیار مهم شورای عالی بیمه سلامت تصمیمات بسیار مهمی گرفته شد و یکی از مصوبات این بود که باتوجه به وجود بانک شیرمادر در 11 بیمارستان کشور و توسعه آن در آینده در سایر بیمارستانها، قرار شد بیمه ها این خدمات را برای نوزادان نارس تقبل کنند.


به گزارش کونفه به نقل از ایرنا از وبدا، سعید نمکی روز یکشنبه در حاشیه جلسه شورای عالی بیمه سلامت که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، گفت: نوزادان نارس که در بخش های NICU بیمارستانها نگه داری می شوند، آنهایی که از شیر مادر تغذیه نمی شوند و از شیر خشک یا سایر شیرها استفاده می نمایند و درصد قابل توجهی از آنها گرفتار گرفتاری های شدید روده ای می شوند و حتی جان خودرا از دست می دهند، قرار شد از خدمات بانک شیرمادر و افرادی که شیر خودرا بصورت رایگان هدیه می کنند استفاده کنند و هزینه آنها از طرف بیمه ها پرداخت گردد و فشاری بر جیب مردم وارد نشود.
وی اضافه کرد: فرانشیز خدمات تشخیص زودرس سرطان را در بیمه تامین اجتماعی و بیمه سلامت مصوب کردیم که رایگان شود و اگر از مسیر نظام ارجاع باشد، بتوانیم همه هزینه ها را پوشش دهیم. در مورد خدمات توانبخشی بعنوان خدماتی که تا کنون تحت پوشش بیمه ها نبود، قرار شد که در بیمه سلامت و همین طور بیمه نیروهای مسلح، تحت پوشش بیمه قرار گیرد.
وزیر بهداشت تصریح کرد: تست NIPT برای تشخیص ناهنجاری های جنینی تحت پوشش بیمه ها قرار گرفت. حدود سه هزار مرگ و میر به سبب انجام نشدن این تست پرریسک و سقط جنین در سال داریم که انجام این تست مرگ و میرها را کم کند و در امتداد افزایش جمعیت و نگه داشتن صحیح جنین در طول دوران بارداری، کمک نماید.
نمکی اشاره کرد: بستری موقت و بحث آن در اورژانس ها مطرح بود تا بحال افرادی که در اورژانس ها، بستری موقت می شدند، حدود ۷۰ درصد از هزینه های آنها را بیمه ها و ۳۰ درصد را بیماران پرداخت می کردند که امروز مصوب شد پرداخت از جیب بیماران از ۳۰ درصد در همه اورژانس ها به ۱۰ درصد تنزل پیدا کند.
وی اشاره کرد: خدمات نازایی و ناباروری در جلسه امروز(یکشنبه) مورد بحث و بررسی قرار گرفت که قرار شد بوسیله بیمه ها کل این خدمات به شکل رایگان صورت گیرد و پرداخت آنرا بیمه ها تقبل کردند.
وزیر بهداشت اضافه کرد: برای پشتیبانی از جامعه شریف پرستاری، بخشنامه مربوط به تعرفه خدمات پرستاری که ۱۴ سال بر زمین مانده بود و در طول چندماه گذشته، کار کارشناسی دقیقی در مورد آن انجام شده بود، به تصویب شورای عالی بیمه سلامت رسید و تعرفه تمامی خدمات پرستاری در طول این زمان با کار دقیق کارشناسی، مشخص شد و با تصویب شورای عالی بیمه سلامت برای تایید در هیات وزیران، به دولت ارسال شد که نشانی از پاسداری و قدردانی از خدمات پرستاران عزیزی است که اساسا نمی گردد با هیچ عامل و انگیزه مالی، خدمات، زحمات و حماسه های آنها را جبران کرد.
نمکی اظهار داشت: امیدواریم که بعنوان انسان قدرشناسی از دولت و کارگزاران نظام و همانگونه که مقام معظم رهبری نیز دستور فرموده بودند که این بحث را به سرانجام برسانیم، توانسته باشیم انجام وظیفه نماییم.1400/04/06
20:16:06
5.0 / 5
592
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
کونفه