با تست كرونا در منزل، در كمتر از ۱۲ ساعت جواب آزمایش خویش را بگیرید!

با تست كرونا در منزل، در كمتر از ۱۲ ساعت جواب آزمایش خویش را بگیرید!

به گزارش کونفه با استفاده از انجام تست کرونا و عرضه خدمات در منزل و پاسخ دهی فوری بخصوص برای بیماران و افراد مشکوک امری مهم و مورد سفارش و تاکید به حساب می آید چون که از بروز ازدحام جلوگیری کرده و نمونه گیری با رعایت کلیه شیوه نامه های بهداشتی صورت خواهد گرفت و نتیجه تست در مدت زمان کوتاهی به شما اعلام می شود.


در حال حاضر انجام تست کرونا در منزل و پاسخ دهی فوری آن به یک لزوم تبدیل گشته است. شاید در ابتدا تست کرونا صرفاً برای بیماران و افراد مشکوک سفارش می شد، اما هم اکنون عرضه نتیجه منفی آن برای حضور در خیلی از مراسم های رسمی مانند رویدادهای ورزشی یا پروازهای خارجی الزامی است. بنابراین افراد سالم زیادی برای نمونه گیری باید به مراکز درمانی و آزمایشگاهی رجوع کنند. بدین سان بر ازدحام این مراکز افزوده می شود و در عین حال افراد زیادی در معرض خطر قرار می گیرند.
با استفاده از خدمت تست کرونا در منزل هوم کا، نیازی به رجوع حضوری به آزمایشگاه ها نخواهد بود. نمونه گیری با رعایت کلیه شیوه نامه های بهداشتی صورت خواهد گرفت و نتیجه تست در مدت زمان کوتاهی به شما اعلام می شود.


انواع تست های تشخیصی کرونا تست های تشخیصی کرونا به سه دسته اصلی تقسیم می شوند: تست PCR، آنتی بادی و سی تی اسکن ریه. در ایام ابتدایی انتشار کرونا به علت عدم اطلاعات کافی، خیلی از مردم با این تست ها بیگانه بودند. اما هم اکنون حتما می دانید در بین این سه آزمایش، تنها تست پی سی آر برای تشخیص کووید-۱۹ مورد توجه قرار می گیرد. از تست آنتی بادی و سی تی اسکن ریه به منظور پایش بیماری استفاده می شود.
شرایط انجام تست پی سی آر در منزل نمونه گیری برای انجام تست پی سی آر در منزل به سادگی امکان پذیر است. برای انجام آن از ترشحات بینی یا حلق استفاده خواهد شد. برای این منظور لازم نیست ناشتا باشید. تکنسین آزمایشگاه با استفاده از یک سواپ پنبه ایی، مبادرت به جمع آوری نمونه خواهد نمود. سوآپ طولی به اندازه ۱۵ سانتیمتر دارد. به جهت اینکه نمونه ایی خالص و بدون آلودگی تهیه شود، لازم است سواپ به اعماق حلق یا بینی هدایت شود. سپس تکنسین نمونه را به محلول نگهدارنده منتقل کرده و به آزمایشگاه ارسال می کند.
تست آنتی بادی کرونا در منزل از دیگر آزمایش هایی که جهت بررسی کووید-۱۹ مورد استفاده قرار می گیرد، تست آنتی بادی است. برای انجام آن به نمونه خون نیاز است که از ورید بازویی گرفته می شود. بنابراین به سادگی در منزل یا محل مورد نظر قابل اجرا می باشد. در خلال این آزمایش آنتی بادی های بدن مورد بررسی قرار می گیرند.
زمانی که ویروس یا عامل بیماری زا به بدن حمله می کند، پادتن های مختلفی در بدن تولید می شوند. اگر میزان آنتی بادی IgM در بدن افزایش پیدا کرده باشد، یعنی بیماری در مراحل ابتدایی قرار داشته و بدن درحال مبارزه با آن است. درصورتیکه سطح آنتی بادی IgG افزایش پیدا کرده باشد، یعنی بیماری در مراحل انتهایی است و بدن توانسته است بر عامل بیماری غلبه نماید. در این حالت بیماری رو به بهبود است.


چرا تست آنتی بادی کرونا برای تشخیص کرونا مورد استفاده قرار نمی گیرد؟ تست آنتی بادی کرونا تنها نشان داده است که در بدن پادتن وجود دارد، اما نمی تواند به صورت دقیق بگوید که ویروس کرونا منجر به تولید پادتن شده است یا بیماری های زمینه ایی و مشابه؟ بنابراین در تشخیص کووید-۱۹ از اعتبار کافی برخوردار نیست.
همچنین گاهی اوقات سطح آنتی بادی IgG به قدری پایین است که در آزمایش نشان داده نمی گردد. بنابراین امکان دارد سبب بروز خطا شود.
اهمیت تست کرونا در منزل چیست؟ گروه های پرخطر زیادی وجود دارند که حضور آنها در آزمایشگاه ها، سلامتی آنها را بیشتر از هر زمان دیگری به خطر خواهد انداخت. همچون آنها میتوان به گروه های زیر اشاره کرد:
کودکان و نوجوانان سالمندان افرادی که به بیماری های زمینه ایی خاص مبتلا هستند. افرادی که نقص سیستم ایمنی دارند. افرادی که به هر علتی معلولیت داشته و خارج شدن از منزل برای آنها دشوار است. زنان آبستن


پاسخ دهی فوری تست کرونا پاسخ تست کرونا با عنایت به فوریت آن در بازه های زمانی مختلفی عرضه می شود. برای این منظور می توانید از خدمات و پکیج های ویژه هوم کا بهره ببرید. برای مثال میتوان به پکیج تست پی سی آر ۸-۱۶ ساعته این مجموعه اشاره نمود که مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است. در این خدمت، نمونه گیری به صورت همزمان از بینی و حلق صورت خواهد گرفت و بنابراین نتیجه آزمایش از ضریب اطمینان بالایی برخوردار می باشد. از دیگر خدمات این مجموعه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
تست پی سی ار مخصوص شرکت ها (در این خدمت با عنایت به تعداد نفرات از تخفیف گروهی هم برخوردار خواهید شد. ) تست پی سی آر ۱۶-۲۴ ساعته تست پی سی آر ۲۴-۴۸ ساعته پکیج پی سی آر و آنتی بادی که بعنوان یکی از خدمات ویژه مجموعه هوم کا به حساب می آید. نتیجه آزمایش بعد از ۱۶ ساعت در اختیار شما قرار خواهد گرفت. تست پی سی آر پرواز (خارج از کشور.) نتیجه آزمایش طی ۱۲ تا ۲۴ ساعت به شما اعلام می شود. تست آنتی بادی که نتیجه آن بعد از ۲۴ ساعت مشخص خواهد شد. تست کرونا برای پروازهای خارجی در منزل همانطور که گفته شد، تست PCR مطمئن ترین راه برای تشخیص کرونا است. هم اکنون برای پروازهای خارجی عرضه نتیجه منفی این تست الزامی است، در غیر این صورت از ورود شما به هواپیما یا کشور مقصد جلوگیری خواهد شد. هر یک از کشورها در این حوزه قوانین خاص خویش را دارند. اما در اغلب کشورها عرضه نتیجه منفی تست کرونا، تنها تا ۷۲ ساعت پیش از پرواز قابل قبول است. هوم کا به شما کمک خواهد نمود تا تست کرونا برای پرواز خارجی را به سادگی در منزل انجام دهید. این مجموعه با آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت همکاری دارد.
برای این منظور کافی است به سایت هوم کا به آدرس www.homeca.ir مراجعه نموده و سفارش خویش را به صورت کاملا مجانی ثبت نمایید. همینطور می توانید با شماره ۰۲۱-۹۱۰۲۵۵۹۵ هم تماس بگیرد. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.
م. خ
1400/04/06
11:33:39
5.0 / 5
540
تگهای خبر: آب , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
کونفه