معاون مركز سلامت محیط كار وزارت بهداشت:

رعایت بهداشت برابر كرونا درمحیط كاری فاصله ۲۰ درصدی با ایده آل ها دارد

رعایت بهداشت برابر كرونا درمحیط كاری فاصله ۲۰ درصدی با ایده آل ها دارد

ایرنا- معاون مرکز سلامت محیط کاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: رعایت شیوه نامه های بهداشتی مقابله با کرونا در محیط های کاری خصوصاً کارگاه های کشور حالا با ایده آل های مدنظر فاصله 20 تا 25 درصدی دارد.


به گزارش کونفه به نقل از ایرنا، محسن فرهادی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از یکی واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی بزرگ سمنان به خبرنگاران اضافه کرد: حدود ۷۰ درصد دستورالعمل های بهداشتی در محیط های کاری کشور رعایت می شود.
وی ضمن اشاره به این که بررسی رعایت شیوه نامه های بهداشتی مقابله با کرونا در محیط های کار شامل صنفی کارگاهی و صنفی توزیعی مدنظر وزارت بهداشت است اظهار داشت: حالا با میزان رعایت ایده آل وزارت بهداشت فاصله ۲۰ تا ۲۵ درصدی در این حوزه وجود دارد.
معاون مرکز سلامت محیط کاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: با عنایت به تمهیدات واحدهای تولیدی از اسفند ۹۸ به فاصله ۱۶ ماه تا حالا هیچ واحدی تولید به خاطر انتشار کرونا تعطیل نشد و این دستاورد مهمی است.
وی افزود: در مورد فعالیت واحدهی تولیدی در شرایط انتشار کرونا باید تمهیداتی دیده می شد تا ضمن تداوم فعالیت واحدها و ادامه روند تولید، سلامت نیروی کار حفظ شود.
فرهادی ضمن اشاره به تمهید شیوه نامه های سخت گیرانه برای واحدهای تولیدی در مقابله با کرونا اظهار داشت: سخت ترین شیوه نامه های بهداشتی در واحدهای صنعتی اتخاذ شد تا ضمن لطمه نرسیدن به تولید، سلامت کارکنان نیز حفظ شود.
معاون مرکز سلامت محیط کاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بعد از بازدید از وضعیت رعایت دستورالعمل های بهداشتی در یکی از کارخانه اتوبوس سازی کشور در سمنان، این کارخانه را بعنوان نمونه ای مطلوب از رعایت دستوالعمل های مقابله با کرونا عنوان نمود.
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از شناسایی ۱۱ هزار و ۵۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ و مرگ ۱۱۲بیمار اطلاع داد و اعلام نمود: مجموع جان باختگان این بیماری در کشور به ۸۳ هزار و ۳۲۹ نفر رسید.
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام نمود: تا کنون ۴ میلیون و ۴۰۷ هزار و ۳۸۵ نفر دوز اول واکسن کرونا و یک هزار و ۶۱۹ نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۵ میلیون و ۴۲۹ هزار و ۴ دوز رسید.
از روز گذشته تا امروز ۲ تیر ۱۴۰۰ و بر مبنای معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۵۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۲۹۹ نفر از آنها بستری شدند.
مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۱۲۸ هزار و ۳۹۵ نفر رسید.1400/04/02
18:51:09
5.0 / 5
514
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
کونفه