در گفتگو با مهر عنوان شد:

جذب دانشجوی پرستاری دربیمارستان متوقف شود، انتقاد از نقض تفاهمنامه

جذب دانشجوی پرستاری دربیمارستان متوقف شود، انتقاد از نقض تفاهمنامه

كونفه: قائم مقام سازمان نظام پرستاری كشور با اشاره به نقض تفاهمنامه جذب دانشجوی پرستاری در بیمارستان ها خواهان توقف این طرح شد.محمد شریفی مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر، به تفاهمنامه جذب دانشجوی پرستاری در بیمارستان ها اشاره نمود و اظهار داشت: بر مبنای تفاهم نامه ای كه بین سازمان نظام پرستاری و وزارت بهداشت حاصل شد قرار شده بود كه جذب دانشجوی پرستاری با استفاده از كنكور با كد جداگانه در سطح ۱۰ دانشگاه علوم پزشكی كشور اجرایی شود.
وی با اشاره به مشكلاتی كه بعد از اجرای این تفاهم نامه به وجود آمده است، اضافه كرد: مقرر شده بود به هنگام جذب دانشجوی پرستاری در این ۱۰ دانشگاه كارگروه هایی تشكیل گردد كه حضور نمایندگان سازمان نظام پرستاری در این كارگروه ها الزامی بود. اما متاسفانه با نادیده گرفتن مواد این تفاهم نامه هم اكنون اجرای این طرح با مشكلاتی همراه شده است.
شریفی مقدم با تاكید بر اینكه تابحال در ۸ دانشگاه علوم پزشكی هیچ ابلاغی برای نمایندگان نظام پرستاری جهت حضور در كارگروه ها صادر نشده است اظهار داشت: متاسفانه این دانشگاه ها بی توجه به مفاد تفاهم نامه عمل می كنند و همین مساله سبب شده جذب دانشجوی پرستاری با مشكلاتی مواجه شود.
قائم مقام سازمان نظام پرستاری كشور توضیح داد: در یكی از دو دانشگاه كه هم اكنون جذب دانشجوی پرستاری را آغاز كرده برخلاف تفاهمنامه و مقررات از دانشجو شهریه دریافت می گردد در حالیكه بر مبنای همین تفاهمنامه این دانشجویان باید توسط بیمارستان ها بورسیه شوند.
شریفی مقدم اضافه كرد: این دانشجویان باید در هنگام پذیرش در دانشگاه مربوطه نه تنها شهریه ای پرداخت نكنند كه دریافتی هم داشته باشند. اما بیمارستان ها زیر بار بورسیه این دانشجویان نمی روند.
وی با عنوان این مطلب كه معتقدیم كدهای جداگانه پذیرش دانشجوی پرستاری باید با كدهای معمولی ادغام شده و به این مورد خاتمه داده شود، تصریح كرد: هم اكنون اجرای این طرح برای وزارت بهداشت و دانشجویان مشكلاتی بوجود آورده است. از همین رو سازمان نظام پرستاری معتقد می باشد اجرای این طرح باید هر چه زودتر متوقف شود.

1396/10/21
21:08:53
5.0 / 5
4519
تگهای خبر: بهداشت , بیمارستان , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
کونفه