پشتیبانی از پژوهش های حوزه سلامت یكپارچه سازی شود

پشتیبانی از پژوهش های حوزه سلامت یكپارچه سازی شود

دکتر فرید نجفی، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به ایده های پژوهشی در زمینه سلامت، اظهار داشت: باید برای یکپارچه سازی فرآیندها جهت پشتیبانی از طرح های پژوهشی و تحقیقاتی حوزه سلامت برنامه مدونی در نظر گرفته شود.


به گزارش روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، نشست مشترک معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، صندوق نوآوری و شکوفایی و ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بمنظور بررسی فرصت های همکاری فی درخلال انجام شد.
این نشست مشترک که با حضور دکتر فرید نجفی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، دکتر محمدرضا منظم رییس دفتر توسعه فناوری سلامت، دکتر سید فرزاد محمدی دبیر مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (نیماد)، دکتر بیتا مسگرپور مشاور معاونت تحقیقات و فناوری، دکتر علی علیزاده مشاور معاونت تحقیقات و فناوری، دکتر سیاوش ملکی فر معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری انجام شد.
معاون توسعه صندوق نو آوری و شکوفایی به تشریح خدمات صندوق پرداخت و انواع تسهیلات، ضمانت نامه ها و سرمایه گذاری هایی که صندوق در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار می دهد را برشمرد.
ملکی فر با اشاره به سبد خدمات صندوق نوآوری برای تامین مالی این طرح ها اعلام آمادگی کرد و اظهار داشت: ایده های پژوهشی زیادی در زمینه سلامت وجود دارد که صندوق نوآوری مشتاق سرمایه گذاری و تامین مالی برای این طرح هاست.
در این جلسه بر لزوم تجاری سازی حوزه پژوهش در سلامت تاکید شد و اختصاص بودجه ای جهت سرمایه گذاری روی طرح ها و پروژه های این حوزه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در اختتام مقرر شد، جهت توسعه همکاری ها، راهکارهای عملیاتی میان معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و صندوق نوآوری و شکوفایی تدوین شود.


1400/03/24
08:33:52
5.0 / 5
930
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خدمات , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
کونفه