تزریق واكسن آنفلوانزا در حاملگی خطر ابتلا به آسم را افزایش نمی دهد

تزریق واكسن آنفلوانزا در حاملگی خطر ابتلا به آسم را افزایش نمی دهد

به گزارش کونفه نتیجه یک مطالعه جدید نشان داده است تزریق واکسن آنفلوانزا به زنان آبستن خطر ابتلای کودک آنها را به بعضی از مشکلات سلامتی همچون آسم، عفونت یا کاهش شنوایی یا بینایی افزایش نمی دهد.


به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، نتایج این مطالعه نشان داد میزان بروز آسم، اختلالات حسی و رشدهای شبه سرطانی در کودکان متولد شده از خانمهایی که در دوران حاملگی واکسن آنفولانزا دریافت کرده بودند و مادرانی که واکسینه نشده بودند، مشابه بود.
محققان دانشگاه «اوتاوا» در کانادا که این مطالعه را انجام داده اند، می گویند: حالا مطالعات خیلی از کشورهای مختلف در اختیار داریم که نشان می دهند مایه کوبی آنفلوانزا در دوران حاملگی احتمال بروز عوارض حاملگی و یا نتایج نامطلوب حاملگی را افزایش نمی دهد.
«دشاین فل» استادیار اپیدمیولوژی و بهداشت عمومی در دانشگاه اوتاوا اظهار داشت: این مطالعه بر دانسته های ما در مورد ایمنی طولانی مدت واکسیناسیون آنفلوانزا در دوران حاملگی می افزاید و به زنان آبستن و مراقبان آنها در مورد بی خطری تزریق این واکسن در دوران حاملگی اطمینان می دهد.
تحقیقات نشان داده است باآنکه به زنان آبستن سفارش می شود که واکسن آنفلوانزا تزریق کنند، اما خیلی از آنها از بیم عوارض جانبی احتمالی این واکسن برای خود و نوزادشان ترجیح می دهند این واکسن را تزریق نکنند.
فل اضافه کرد: این مورد بر خلاف نتایج مطالعات گوناگونی است که نشان داده اند، واکسن آنفلوانزا، که هر فصل بر مبنای سویه های در گردش این ویروسی ایجاد می شود، برای زنان و نوزادان آنها بی خطر است.
مشخص شده است که تزریق واکسن آنفلوانزا در دوران حاملگی از زنان آبستن در مقابل مبتلا شدن به آنفلوانزا محافظت می کند و نوزادان تازه متولد شده آنها را از مبتلا شدن به آنفلوانزا در چند ماه اول زندگی مصون می دارد.
محققان خاطر نشان کردند، از آنجائیکه ابتلای نوزادان زیر ۶ ماه به آنفلوانزا می توانند عوارض جدی به دنبال داشته باشند، یکی از فواید عمده تزریق واکسن آنفلوانزا به زنان باردار، توانایی محافظت از نوزادان تازه متولد شده آنها از مبتلا شدن به آنفلوانزا در دوران پس از تولد است.
مشروح این مطالعه در مجله JAMA انتشار یافته است.منبع:

1400/03/20
12:30:50
5.0 / 5
600
تگهای خبر: آب , بهداشت , رشد , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
کونفه