مدیركل امور ایثارگر وزارت بهداشت:

جانبازان ضد كرونا واكسینه شدند

جانبازان ضد كرونا واكسینه شدند

به گزارش کونفه مدیرکل امور شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه جانبازان به ترتیب اولویت از ۷۰ تا ۲۵ درصد ضد کرونا واکسینه شدند، اظهار داشت: این واکسیناسیون همچنان ادامه دارد.


«محمد تاج فرد» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و سلامت ایرنا اضافه کرد: واکسیناسیون جانبازان بر مبنای هماهنگی این اداره کل و بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام شده و شامل خانواده ها و فرزندان شاهد و ایثارگر نمی گردد و آنها باید بر مبنای برنامه کشوری واکسیناسیون ستاد ملی مقابله با کرونا واکسن ضد کرونا دریافت نمایند.
وی عنوان کرد: همه دانش آموزان و دانشجویان شاهد و ایثارگر بر مبنای هماهنگی انجام شده، پیش از مهرماه و شروع سال تحصیلی در مقابل کرونا واکسینه می شوند و امیدواریم که واکسیناسیون عمومی بیماری کرونا تحت کنترل در آید و مهار شود.
به گزارش کونفه به نقل از ایرنا، در مرحله اول واکسیناسیون ۹ هزار نفر از جامعه ایثارگری شامل جانبازان دو چشم نابینا، ضایعه نخاعی، دو عضو قطع و بیشتر، جانبازان شدید شیمیایی و والدین دو شهید و بالاتر واکسن ویروس کرونا را دریافت نمودند.
واکسیناسیون در مراکز بیمارستانی و توانبخشی با هماهنگی مرکز علوم پزشکی مربوطه در همان محل مرکز درمانی انجام می شود و در مورد سایر افراد جامعه ایثارگری طی هماهنگی با وزارت بهداشت در شبکه های بهداشتی محل زندگی این عزیزان واکسیناسیون صورت می گیرد.
آمارها نشان داده است تابحال بیشتر از یک میلیارد و ۸۷۴ میلیون دوز واکسن کرونا در نقاط مختلف جهان تزریق شده (بطور متوسط ۲۴ دوز برای هر ۱۰۰ نفر) و همچنان شکاف عظیمی میان کشورهای دارا و ندار در این حوزه وجود دارد.
در ایران هم تابحال بیشتر از سه میلیون نفر دستکم یک دوز واکسن را دریافت کرده اند.منبع:

1400/03/15
15:30:36
5.0 / 5
807
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
کونفه