فریب شیب كاهشی مبتلا شدن به كرونا را نخوریم

فریب شیب كاهشی مبتلا شدن به كرونا را نخوریم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران عنوان کرد: میزان مبتلا شدن به بیماری کرونا در تهران روبه کاهش اما وضعیت شکننده است. به عبارتی کرونا با شیب کندی درحال کاهش است اما همچنان همه باید مراقب باشیم چونکه جهش های مختلفی از کرونا شناسایی شده که امکان دارد ادامه دار باشد.


دکتر جلیل کوهپایه زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا عنوان کرد: خوشبختانه پیک چهارم کرونا در کشور درحال آخر است و این روند در استان تهران هم با شیب ملایم مشاهده می شود اما این دلیلی نمی گردد که مردم سفارش های بهداشتی را رعایت نکنند.
وی تعداد ترخیصی ها در این منطقه را بیشتر از بستری های بیمارستان ها اعلام نمود و اظهار داشت: تعداد بستری روزانه از حدود ۹ هزار بستری به کمتر از پنج هزار بستری رسیده است و با رعایت پروتکلهای بهداشتی، از این تعداد هم کمتر خواهد شد.

واکسیناسیون کرونا به خوبی در تهران درحال انجام است
کوهپایه زاده اضافه کرد: با عنایت به افزایش مراکز تجمعی تزریق واکسن، واکسیناسیون عمومی کرونا در جمعیت بالای ۷۰ سال در استان تهران به خوبی در حال انجام می باشد.
وی افزود: واکسینه کردن جمعیت های در معرض خطر هم مانند گروه های درمانی و بهداشتی، حدودا به اتمام رسیده است. این مورد سبب می شود تا ویروس زودتر کنترل و مهار شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران ضمن اشاره به این که با انجام واکسیناسیون از تعداد مرگ و میر کم می شود، اضافه کرد: حتی اگر بیماری افزایش پیدا کند، به عبارتی اگر این کار تاثیری بر بروز و انتشار کرونا نداشته باشد، حتما منجر به کاهش مرگ و میر خواهد شد.

احتمال شیوع کرونای هندی و آفریقایی در سایر استانهای کشور
کوهپایه زاده بیان داشت: هرچند مبتلا شدن برخی از شهروندان به کرونای هندی و آفریقایی در بعضی مناطق کشور، احتمال شیوع آن در سایر استان ها را بیشتر کرده است اما هنوز در تهران موارد مبتلا شدن به ویروس های جهش یافته کرونای هندی و آفریقایی گزارش نشده است.
وی بیان داشت: مواردی از ویروس های جهش یافته هندی و آفریقایی در بعضی از مناطق کشور شناسایی شده و این مورد نشان داده است که باید بهتر سفارش های بهداشتی را رعایت نماییم.
کوهپایه زاده افزود: در روند بیماری شاهد جهش هایی در داخل کشور هم بودیم و به احتمال زیاد این روند ادامه خواهد یافت و احتمال دارد شاهد جهش هایی در داخل کشور هم باشیم. به عبارتی جهش ها صرفاً منوط به گونه های خارجی نیست.
به گزارش کونفه به نقل از ایرنا، طبق آخرین اخبار انتشار یافته از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تا روز گذشته (۹ خرداد) هشت هزار و ۸۷۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند که از این تعداد هزار و ۱۵۴ نفر از آنها بستری شده و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۲ میلیون و ۹۰۲ هزار و ۹۴ نفر رسیده است.
تعداد جان باختگان این بیماری در ایران به ۷۹ هزار و ۹۳۹ نفر رسیده و تابحال ۲ میلیون و ۴۴۱ هزار و ۵۲۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند. چهار هزار و ۲۱۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ هم در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند و ۱۹ میلیون و ۸۱۴ هزار و ۴۸۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
اکنون ۱۳ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۲۱۴ شهر در وضعیت نارنجی، ۲۲۱ شهر در وضعیت زرد قرار دارند. هیج شهری در وضعیت آبی قرار ندارد.
تاکنون سه میلیون و ۴۹۴ هزار و ۱۴۵ نفر دوز اول واکسن کرونا و ۵۱۵ هزار و ۹۰۸ نفر هم دوز دوم را تزریق کرده و واکسینه شده اند. مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به چهار میلیون و ۱۰ هزار و ۵۳ دوز رسیده است.


1400/03/11
10:37:57
5.0 / 5
554
تگهای خبر: آب , آموزش , بهداشت , بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
کونفه