استاندار گیلان

گیلان جزو استانهای پیشرو در گسترش زیرساخت های بهداشت و درمان است

گیلان جزو استانهای پیشرو در گسترش زیرساخت های بهداشت و درمان است

به گزارش کونفه استاندار گیلان ضمن اشاره به اقدامات موثر و موفق وزارت بهداشت برای مدیریت ویروس کرونا اظهار داشت: گیلان طی سال های اخیر در حوزه گسترش زیرساخت های بهداشتی و درمانی همچون استانهای پیشرو کشور بوده است.


به گزارش کونفه به نقل از ایرنا، ارسلان زارع روز دوشنبه در مراسم افتتاح پروژه های بهداشت و درمان استان گیلان اضافه کرد: جایگاه مهم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ارائه سیاست ها، خط مشی ها و برنامه ریزی ها برای تامین بهداشت عمومی، سلامت جامعه و تقویت نیروهای انسانی همه گروه های پزشکی، درمانی و پژوهشی و سایر وظایف بر کسی پوشیده نیست.
وی با اشاره به مدیریت بیماری کرونا در گیلان با تلاش و جدیت مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و سایر دست اندرکاران در این استان اشاره کرد: با تلاش دولتمردان، کادر بهداشت و درمان گیلان و همراهی خوب مردم به رغم این که دومین استان درگیر بیماری کووید ۱۹ بودیم اما این بیماری به درستی مدیریت و خدمات رسانی لازم به مردم انجام شد.
زارع با اعلان اینکه امروز نه فقط در عرصه بهداشت و درمان بلکه در همه عرصه ها باتوجه به محدودیت ها و مشغله های ناشی از مدیریت بیماری کرونا موفق بوده ایم، افزود: گیلان در تامین زیرساخت های بهداشت و درمان نیز جزء استانهای موفق بوده است.
نماینده عالی دولت در گیلان ابراز امیدواری کرد: تا در استمرار حمایت ها و مساعدت های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برخی از مراکز بهداشتی درمانی و کلینیک هایی که حالا در دست ساخت بوده و پیشرفت های خوبی دارد، تا چند ماه آتی به بهره برداری برسد.
زارع اشاره کرد: گیلان به سبب ظرفیت های مختلف به لحاظ منابع انسانی و پتانسیل های خوب اقتصادی در عرصه خدمت به مردم کشور همیشه موثر بوده و هست.
۳۱ پروژه بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نقاط مختلف استان با اعتبار ۳۰۱ میلیارد و ۳۱۵ میلیون تومان بامداد امروز دوشنبه در بیست و هشتمین آیین «پویش ره سلامت» با حضور دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بصورت ویدئوکنفرانس بهره برداری شد.
گیلان با دو و نیم میلیون نفر جمعیت از اولین استانهای درگیر بیماری کرونا در کشور بود. بیمارستان ها و مراکز درمانی گیلان بعد از شیوع ویروس کرونا به رغم مشکلات اقتصادی کشور تجهیز و بهسازی شدند.
۲۶ بیمارستان دولتی دانشگاهی، یک بیمارستان تامین اجتماعی، یک بیمارستان دولتی نیروی دریایی و ۱۰ بیمارستان خصوصی است.
منبع:

1400/03/10
22:46:44
5.0 / 5
891
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
کونفه