امسال 120هزار نفر از اتباع خارجی تحت پوشش بیمه پایه قرار گرفتند

امسال 120هزار نفر از اتباع خارجی تحت پوشش بیمه پایه قرار گرفتند

به گزارش کونفه مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به این که امسال 120هزار نفر از اتباع خارجی تحت پوشش بیمه پایه قرار گرفتند گفت: از وزارت کشور خواستیم باتوجه به منابعی که مقرر است دولت به این مساله اختصاص دهد، نزدیک به 50 هزار نفر دیگر را معرفی نماید تا تحت پوشش این بیمه قرارگیرند.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران، داود حاج قاسمعلی به جلسه این سازمان با مدیر منطقه ای آسیا و اقیانوسیه کمیساریای عالی پناهندگان درباب پوشش بیمه پایه برای پناهجویان و مهاجران خارجی اشاره نمود و اضافه کرد: سازمان بیمه سلامت ایران از سال ۹۴ پوشش بیمه پایه اتباع و پناهندگان خارجی در ایران را با پوشش بیمه ای حدود ۵۹ هزار نفر شروع کرد و این تعداد به مرور طی سالهای قبل افزایش یافت بطوریکه حالا ۱۲۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه پایه قرار گرفته اند.
مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران گفت: تعداد اتباع و مهاجرین خارجی که با مجوز در ایران ساکن هستند حدود یک میلیون نفر است که از این تعداد نزدیک به ۲ هزار نفر بیمار خاص بوده و بطور کامل تحت پوشش بیمه سلامت ایران قرار دارند، در مجموع ۱۲۰ هزار نفر جمعیتی هستند که بعنوان اتباع لطمه پذیر توسط وزارت کشور جهت ارائه خدمات به سازمان بیمه سلامت معرفی می گردند.
وی اشاره کرد: شروع قرارداد سنواتی سازمان معمولا از ۶ اسفند ماه هر سال تا ۶ اسفند سال بعد به مدت یک سال است، خدماتی که به این گروه ارائه می شود کاملا مشابه خدماتی است که به هموطنان ارائه می دهیم، تا سال قبل خدمت دهی به این گروه محدود به بخش دولتی بود اما امسال باتوجه به درخواست معاونت درمان وزارت بهداشت و افزایش سرانه، امکان مراجعه به بخش های خصوصی طرف قرارداد برای اتباع فراهم شده و می توانند همانند سایر بیمه شدگان خدمات را بدون هیچ تفاوتی دریافت نمایند.
حاج قاسمعلی اظهار داشت: برای بارگذاری اطلاعات بیمه شدگان در سامانه ابتدا باید عکس بیمه شده بمنظور احراز هویت در سامانه قرار گیرد و به همین دلیل نیاز است که افراد به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند و تنها در این صورت می توانند خدمات دریافت نمایند.
وی افزود: مشکلی که وجود دارد این است که این افراد به رغم این که اطلاعاتشان در سامانه بارگذاری می شود، عموما تا اختتام قرارداد ۱۰ تا ۱۵ درصدشان به دفاتر پیشخوان برای تکمیل این پروسه مراجعه نمی کنند، هم اکنون که حدود ۳ ماه از شروع قرارداد جدید گذشته است حدود ۵۰ درصد اتباع برای احراز هویت به دفاتر پیشخوان مراجعه نموده اند. انتظارمان این است با توجه به این که وزارت کشور محل استقرار این افراد را می داند بوسیله پخش اطلاعیه و یا ارسال پیامک و اعلام در رسانه های عمومی اطلاع رسانی کند تا از پوشش بیمه ای خود بصورت رایگان استفاده کنند.
مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به این که امسال در مقایسه با سال قبل ۲۰ هزار نفر از اتباع و مهاجرین خارجی جدید تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند، اظهار داشت: ما از وزارت کشور درخواست کرده ایم باتوجه به منابعی که دولت مقرر است به این مساله اختصاص دهد، نزدیک به ۵۰ هزار نفر دیگر را نیز به ما معرفی کنند تا تحت پوشش بیمه ای قرار گیرند.
حاج قاسمعلی اضافه کرد: تمام حق بیمه اتباع لطمه پذیر و بیماران خاص رایگان است و منابع آن بوسیله کمیساریا تامین می شود، افراد غیر لطمه پذیر باید حق سرانه را خودشان پرداخت کنند که جمعیت ثبت نام کرده آنان تا حالا کمتر از ۱۰ هزار نفر است و تعداد کمی می توانند حق بیمه مصوب را تامین و تحت پوشش قرار بگیرند.منبع:

1400/03/05
11:19:18
5.0 / 5
592
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , ثبت نام , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
کونفه