نكاتی كه باید هنگام تزریق واكسن به آنها توجه گردد

نكاتی كه باید هنگام تزریق واكسن به آنها توجه گردد

به گزارش کونفه افراد در زمان رفتن به مراکز تزریق واکسن کرونا، هنگام برخورد با تیم واکسیناتور، ملزم به رعایت سفارش های ارائه شده توسط نیروهای بهداشتی و درمانی بوده و باید به چند نکته مهم دیگر هم توجه نمایند.


با آغاز روند واکسیناسیون کرونا، افزایش مراجعات به مراکز بهداشتی و درمانی و حجم فعالیت نیروهای ارائه دهنده خدمت، مواجهه دو گروه گیرنده و دهنده واکسن روند صعودی می گیرد واکیسناتورها که مسئول تزریق واکسن هستند باید در رویارویی با مراجعین نکاتی را مدنظر داشته باشند. مردم هم با دانستن این موارد می توانند در حفظ جان خود و پرسنل مراکز، نقش مهمی را ایفا کنند.
به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، مهم ترین نکته این است که افراد باید به اطلاعات دقیق واکسن کرونا که توسط کادر بهداشت و درمان ارائه می شود، اعتماد و حتما در مورد بیماری خود یا داروهایی که به صورت روتین مصرف می کنند، با واکسیناتور صحبت کنند.
همچنین برای رفتن به مرکز واکسیناسیون و تزریق واکسن به همراه داشتن کارت ملی یا شناسنامه الزامی است.
مراجعه کنندگان باید بینی و دهان خویش را به صورت کامل با ماسک بپوشاند و از لمس صورت، دهان، بینی و چشم ها اجتناب کنند.
افراد با رفتن به مرکز واکسیناسیون و تزریق دز اول، کارت واکسن خویش را دریافت می کنند که روی آن اطلاعات رجوع کننده و تاریخ تزریق دز دوم واکسن درج می شود.
واکسیناتور در هنگام تزریق باید تمام شرایط استریل را رعایت کند، دست های خویش را با آب و صابون بشوید و در هنگام تزریق از دستکش، ماسک وگان هم استفاده نماید. نیروهایی که خدمات تزریق واکسن را ارائه می دهند باید از لحاظ جسمی سالم و از نظر بیماری کرونا ایمن باشند.
محل تزریق واکسن باید توسط واکسیناتور و به وسیله الکل به صورت دایره ای از مرکز به سمت خارج استریل شود.
واکسیناتور باید با رجوع کننده ارتباط برقرار کند و همه اطلاعات لازم را در اختیار او قرار دهد.
حفظ آرامش از مهم ترین نکاتی است که باید توسط نیروهای تزریق واکسن مدنظر قرار گیرد و اگر رجوع کننده گرفتار اضطراب شد، او را آرام کند.
تمامی واکسیناتورها دارای کارت شناسایی معتبر هستند که به لباس یا آویز به گردن آنها متصل است. اطلاعات درج شده روی کارت ها با حروف بزرگ نوشته شده و خواناست.منبع:

1400/03/04
22:08:14
5.0 / 5
553
تگهای خبر: آب , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
کونفه