حریرچی:

اغلب واكسن ها بر بیشتر جهش های ویروس كرونا موثرند

اغلب واكسن ها بر بیشتر جهش های ویروس كرونا موثرند


به گزارش کونفه به نقل از ایرنا، حریرچی دوشنبه شب با حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی با اعلان اینکه طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت میزان فوتی های کرونا ۳ برابر میزان فعلی است، اضافه کرد: بطور مثال اگر ۳/۵ برابر مرگ و میر اعلام گردد بطور قطع باید گفت ۱۰/۵ برابر بوده است.
او افزود: حتی آمارهایی که کشورهای مختلف اعلام می کنند درست نخواهد بود، بطور مثال انگلستان بیمارهای بیمارستان های خود و به خصوص ایالت های جمهوریخواه را دقیق اعلام نمی کرد.
حریرچی در ادامه به وضعیت فعلی کرونائی کشور اشاره نمود و اضافه کرد: ۸ شهرستان در جنوب و جنوب شرق کشور قرمز هستند که از این بابت نگرانیم، به جهت اینکه روند نزولی در این مناطق دیده نشده است ضمن این که از جنوب و جنوب شرق ورود ویروس هندی و آفریقایی محتمل می باشد.
معاون کل وزیر بهداشت همین طور با اعلان اینکه روش عمده انتقال ویروس بوسیله افراد بوده است که از شهری به شهری دیگر با خود بیماری را حمل می کنند، اظهار داشت: این ویروس توانایی تکثیر و جهش های مختلف را دارد برای اینکه شاهد مدلهای جدیدی از آن در تمام کشورها بودیم.
وی همین طور با اشاره به این که در بیشتر استان های کشور از پیک چهارم خارج شده ایم، اضافه کرد: اگر در تعطیلات ۱۴ و ۱۵ خرداد برخی اقشار تخطی نکنند روند نزولی ادامه خواهد داشت.

حریرچی در ادامه به بحث واکسیناسیون در کشور اشاره نمود و با اعلان اینکه تا حالا ۳ میلیون و ۱۴۱ هزار واکسن تزریق کرده ایم، اظهار داشت: واکسن ها رصد می شوند و هر واکسن شماره ای دارد که با کد فردی که واکسن می گیرد تطبیق شده و پوکه آنها هم جمع آوری می شود.

معاون کل وزیر بهداشت همین طور درباب خطرات قطع برق نیز اضافه کرد: از این بابت هیچ مشکلی وجود ندارد و همه بیمارستان ها برق اضطراری دارند و زنجیره سرما برای نگهداری تا تزریق واکسن هم از قبل تدارک دیده شده است.
حریرچی همین طور درباب موضوع انتخابات و دستورالعمل های بهداشتی در این دوران نیز اظهار داشت: طبق دستورالعمل بهداشتی انتخابات، رعایت نکردن این دستورالعمل و سایر شیوه نامه های بهداشتی تخلف انتخاباتی است.
وی اشاره کرد: در انتخابات ریاست جمهوری، رئیس ستاد مرکزی و ستادهای استانی و شخص نامزدها مسئولیت رعایت پروتکلهای بهداشتی را بر عهده دارند و نسبت به عدم رعایت آن مسئول شناخته می شوند.
معاون کل وزیر بهداشت در آخر با تاکید بر این که هرگونه تجمع انتخاباتی و مراسم سخنرانی در اماکن سربسته ممنوع می باشد، اظهار داشت: در انتخابات شوراهای اسلامی، مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری نیز شخص نامزد مسئولیت رعایت پروتکلهای بهداشتی را بر عهده دارد و نسبت به عدم رعایت آن مسئول شناخته می شود.1400/03/04
10:12:59
5.0 / 5
537
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
کونفه