تولید ماهانه یك میلیون دز واكسن كنژوگه ایران كوبا در انستیتو پاستور

تولید ماهانه یك میلیون دز واكسن كنژوگه ایران كوبا در انستیتو پاستور

به گزارش کونفه ایرنا نوشت: رئیس انستیتو پاستور ایران اظهار داشت: بر طبق برنامه ریزی انجام شده از تابستان ۱۴۰۰ در هر فصل حداقل سه میلیون دوز واکسن کرونای «کنژوگه» محصول مشترک ایران و کوبا تولید می شود.


دکتر علیرضا بیگلری روز پنج شنبه اضافه کرد: همینطور برنامه ریزی های لازم برای تولید حدود یک میلیون دوز این واکسن مشترک انستیتو فینلای کوبا و انستیتو پاستور ایران تا آخر خرداد ۱۴۰۰ انجام شده است و با تمام توان در تلاش هستیم این برنامه محقق شود.
وی افزود: پیشبینی می شود تا آخر شهریور سال جاری حدود چهار میلیون و تا آخر آذر ماه سال جاری، حداقل هفت میلیون دوز این واکسن تولید و روانه بازار داخلی شود.
رئیس انستیتوی پاستور ایران خاطرنشان کرد: این واکسن یکی از ویژه ترین طراحی های واکسن کووید – ۱۹ در دنیا را داراست و بنابراین تولید آن زمان بر است. مهم ترین اولویت ما تأمین نیاز داخل کشور است
رئیس انستیتو پاستور ایران مهم ترین اولویت این مجموعه را تأمین نیاز داخل کشور اعلام نمود و اظهار داشت: با عنایت به این که این واکسن در کوبا هم تولید می شود، توافق ما با این کشور در مرحله اول تأمین نیازها برپایه ظرفیت تفاهمنامه است.
بیگلری اضافه کرد: پس از تأمین نیازهای داخلی میتوان به سمت صادرات رفت و این محصول فناورانه را در اختیار سایر کشورها هم قرار داد.
وی افزود: این واکسن حاصل تلاش محققان ۲ موسسه صاحب نام در تولید واکسن شامل انستیتو پاستور ایران و انستیتو فینلای کوبا است. انستیتو پاستور ایران ۱۰۰ سال در این حوزه قدمت دارد و چند نسل در ایران با واکسن های این مجموعه واکسینه شدند.
رئیس انستیتو پاستور ایران اضافه کرد: حدودا هیچ ایرانی را نمی توان پیدا کرد که واکسن های این موسسه را دریافت نکرده باشد و چند میلیون غیر ایرانی هم با واکسن های انستیتو پاستور ایران، واکسینه شده اند.
بیگلری با یادآوری اینکه این قدمت سبب اعتبار و برند بین المللی برای این مجموعه شده است، افزود: انستیتو فینلای کوبا هم یکی از قابل اعتمادترین واکسن سازان در دنیا است و محصولات این مجموعه از کیفیت بالایی برخوردار می باشد.
وی ادامه داد: با عنایت به اینکه ۲ شرکت واکسن ساز موفق دنیا با قدمتی قابل قبول مبادرت به تولید محصول کردند و همینطور واکسن طوری طراحی شده که ۲ نکته ایمن بودن و موثر بودن را دارد، مسلما یکی از واکسن هایی است که در بازارهای جهانی بسیار مورد تقاضا خواهد بود.
رئیس انستیتو پاستور ایران ابراز امیدواری کرد که با تولید بموقع در مرحله اول نیازهای داخل کشور را برطرف و در مرحله بعد هم به صادرات این محصول فناورانه اقدام نماییم. به گزارش ایرنا، کارآزمایی بالینی مرحله سوم واکسن کرونا «کنژوگه» محصول مشترک انستیتو فینلای کوبا و انستیتو پاستور ایران ششم اردیبهشت با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اصفهان شروع شد. مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا پاستور تولید مشترک ایران و کوبا با شرکت ۲۴ هزار داوطلب در شهرهای اصفهان، بابل، بندرعباس، زنجان، ساری، کرمان، همدان و یزد انجام شد. 47231


منبع:

1400/02/30
13:05:37
5.0 / 5
507
تگهای خبر: آموزش , بازار , بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کونفه