سخنگوی سازمان انتقال خون:

41هزار و 148 نفر در شبهای قدر خون اهدا كردند

41هزار و 148 نفر در شبهای قدر خون اهدا كردند

به گزارش کونفه تهران _ایرنا_ سخنگوی سازمان انتقال خون اظهار داشت: در شبهای قدر ماه مبارک رمضان سال جاری ۴۱ هزار و ۱۴۸ نفر به منظور کمک به بیماران نیازمند به خون و فرآورده های آن در کشور خون اهدا کردند.


بشیر حاجی بیگی روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: این میزان اهدای خون در شبهای قدر سال جاری نسبت به ماه رمضان سال قبل ۲۷ درصد رشد داشته است.
وی افزود: بیشترین میزان رشد اهدای خون در شبهای قدر سال جاری در ارتباط با استان های خوزستان با ۸۵ درصد رشد، بوشهر با ۷۵ درصد، قزوین با ۵۰ درصد و هرمزگان با ۴۵ درصد رشد بوده است.
سخنگوی سازمان انتقال خون اظهار داشت: میزان رشد اهدای خون در استان تهران هم در شبهای قدر ۱۵ درصد بوده است.
بهترین جا برای ذخیره خون رگ های اهداکنندگان است
وی افزود: بهترین جا برای ذخیره خون رگ های اهدا کنندگان است و تا هر زمانی که احتیاج به اهدای خون بیشتر شود با دعوت و فراخوانی که از جانب سازمان انتقال خون انجامی شود اهداکنندگان برای اهدای خون اقدام نمایند و یاری کننده انتقال خون و نجات دهنه بیماران باشند.
حاجی بیگی اضافه کرد: در مراکز اهدای خون همه پروتکلهای بهداشتی با حفظ فواصل اجتماعی و همینطور تکریم ارباب رجوع در این مراکز رعایت می شود و به منظور اینکه اهدا کنندگان کمتر معطل خواهند شد، و از راه سامانه nobatdehi.ibto.ir می توانند وقت بگیرند وسپس به مراکز انتقال خون رجوع کنند.
سخنگوی سازمان انتقال خون اظهار داشت: حداقل سن قابل قبول برای اهدای خون ۱۸ سال و حداکثر سن برای نخستین اهدای خون ۶۰ سال است و برای دفعات بعدی اهدا کننده مستمر(با سابقه حداقل دو بار اهدای خون در سال) حداکثر ۶۵ سال است.
حاجی بیگی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی هم که کشور با شیوع کرونا مواجه می باشد سازمان انتقال خون بازهم از امن ترین و کم خطرترین اماکن نظام بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور است.
سخنگوی سازمان انتقال خون اظهار داشت: اما هموطنان نوعدوست که در همه شرایط یاریگر سازمان انتقال خون برای تأمین خون و فرآورده های خون مورد نیاز بیماران نیازمند به خون هستند، توجه داشته باشند که ترس از کرونا باعث این نشود که اهدای خون را فراموش کنند، مردم توجه داشته باشند که احتیاج به خون همیشگی است، پس ازاین رو بیماران نیازمند به خون را فراموش نکنند و به کمک این بیماران بشتابند.
وی تصریح کرد: اهدا کنندگان خون اطمینان داشته باشند که سازمان انتقال خون بر مبنای آخرین استانداردهای سازمان بهداشت جهانی و سازمان های انتقال خون جهان، تمام نکات ایمنی و بهداشتی را رعایت می کند و تمام مراکز انتقال و اهدای خون و تمام تجهیزات این مراکز درکشور هم اکنون و همینطور همیشه، ضد عفونی و استریل می شوند و اهدا کنندگان با اطمینان خاطر خون اهدا کنند.
به گزارش کونفه به نقل از ایرنا، سالانه در کشور بیشتر از دو میلیون یکصد هزار نفر به صورت کاملا داوطلبانه خون اهدا می کنند.
منبع:

1400/02/21
13:54:10
5.0 / 5
594
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
کونفه