رییسی در گفت وگوی اختصاصی با كونفه خبر داد:

تزریق واكسن به ۸۰ ساله ها از سه شنبه

تزریق واكسن به ۸۰ ساله ها از سه شنبه

به گزارش کونفه سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن اعلام سایت رسمی ثبت نام واکسیناسیون کرونا و جزئیات فاز دوم واکسیناسیون کرونا اظهار داشت: فاز اول واکسیناسیون کرونا در کشور انجام شده و از روز سه شنبه فاز دوم واکسیناسیون در کشور آغاز و واکسن کرونا به افراد ۸۰ سال به بالا تزریق می شود.


علیرضا رییسی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار سلامت ایرنا درباره ثبت نام برای واکسیناسیون کرونا در فاز دوم اضافه کرد: تاکید می نماییم که هیچ گونه رجوع حضوری به مراکز بهداشتی و درمانی کشور برای ثبت نام در فاز دوم واکسیناسیون کرونا وجود ندارد.
وی افزود: آغاز واکسیناسیون فاز دوم کرونا از روز سه شنبه فقط برای افراد ۸۰ سال به بالا خواهد بود. در اغلب شهرها و روستاهای ایران، پرونده الکترونیک این افراد در اختیار حوزه بهداشت قرار دارد و ازاین رو از راه تلفن و از مرکز بهداشت با آنها تماس گرفته شده و در روز و ساعت مشخص برای تزریق واکسن کرونا دعوت می شوند.
تکلیف کسانی که پرونده الکترونیک سلامت ندارند
رییسی اظهار نمود: امکان دارد برخی افراد دارای پرونده الکترونیک سلامت نباشند که در این حوزه مقرر شد همه روسای دانشگاه های علوم پزشکی در سرتاسر کشور، شماره تلفنی را از هفته آینده یعنی ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ اعلام کنند تا افراد ۸۰ سال به بالا که با آنها تماس گرفته نشده، با آن شماره تلفن تماس گرفته و اطلاعات آنها جهت واکسیناسیون کرونا ثبت گردد.
وی افزود: ازاین رو هیچ گونه رجوع حضوری برای ثبت نام واکسیناسیون افراد ۸۰ سال به بالا به مراکز بهداشتی و درمانی نخواهیم داشت و اطلاعات به صورت تلفنی دریافت و ثبت می شود.
اعلام رسمی سایت ثبت نام واکسیناسیون کرونا
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: برای سایر گروه های سنی هم از هفته آینده سایت Salamat.gov.ir معرفی شده و افراد به این سایت مراجعه نموده و اسم آنها ثبت می شود.
وی افزود: بر مبنای ثبت نام انجام شده، برای افراد پیامک ارسال شده و به آنها اطلاع داده می شود که در کدام فاز واکسیناسیون قرار گرفته اند. سپس از راه پیامک از افراد برای واکسیناسیون دعوت می شود.
واکسیناسیون کرونا در شبکه بهداشت مجانی است
رییسی تصریح کرد: واکسیناسیون در شبکه بهداشت در سرتاسر کشور به صورت مجانی انجام شده و هیچ گونه وجهی برای ثبت نام و تزریق واکسن پرداخت نمی گردد.
منبع:

1400/02/05
22:48:25
5.0 / 5
641
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , ثبت نام , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
کونفه