مركز درمان سرپایی بیماران كرونائی در بجنورد افتتاح شد

مركز درمان سرپایی بیماران كرونائی در بجنورد افتتاح شد

به گزارش کونفه ایرنا- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اظهار داشت: مرکز درمان سرپایی بیماران کووید19 بمنظور ارائه خدمات بهتر به بیماران کرونائی و کاهش فشار به بیمارستان ها در بجنورد افتتاح شد.


دکتر قاسم بیانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: به سبب محدودیت بیمارستان های کرونائی استان خراسان شمالی، با تشخیض پزشکان متخصص و معالج تعدادی از بیماران کرونائی که بهبودی نسبی پیدا کردند، برای کاهش فشار بیمارستان مرخص و مراکز سرپایی مراحل درمانی خودرا پیگیری خواهند کرد.
وی افزود: با راه اندازی این مرکز درمانی، بیماران با آرامش خاطر بیشتر و بصورت سرپایی با مراجعه به این مراکز، خدمات درمانی دریافت و بدون بستری در بخش های کرونا، روند درمان خودرا ادامه می دهند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی اظهارداشت: این مرکز نیز به یک دستگاه اکسیژن ساز مجهز شد تا در صورت نیاز برای بیماران کرونائی مورد استفاده قرار می گیرد.
بیانی با اشاره به روند صعودی آمار بیماران کرونائی افزود: در وضعیت فعلی کار آماده سازی بخش کرونائی در بیشتر بیمارستان های سطح شهرهای این استان برای پذیرش این بیماران در دست انجام است تا در مواقع بحرانی برای بستری این بیماران مورد استفاده قرار گیرد.
بگفته وی در وضعیت فعلی تمام بیماران کرونائی استان به جز شهرستان اسفراین که تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی این شهرستان قرار دارد، بیماران کرونائی در دو بیمارستان شهر بجنورد بستری و تحت درمان قرار دارند.
بر طبق آمار رسمی دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی در ۲۴ ساعت گذشته ۹۳ بیمار جدید کرونائی در بیمارستان های استان بستری شدند و آمار بیماران بستری در این استان به ۴۵۷ نفر رسید و در همین مدت نیز پنج بیمار کرونائی جان باختند.
آمارهای رسمی نشان میدهد که در حدود ۱۳ ماه اخیر که استان خراسان شمالی شیوع ویروس کرونا را پشت سر می گذارد بیش از یک هزار بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های این خطه شمالشرق کشور جان خودرا از دست دادند که بیش از ۳۰ نفر از این افراد در فروردین ماه سال جاری جان باختند.
منبع:

1400/02/01
22:47:50
5.0 / 5
517
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
کونفه