در ۲۴ ساعت گذشته

آمار بیماران كووید ۱۹ خراسان شمالی ۳۰ درصد بیشتر شد

آمار بیماران كووید ۱۹ خراسان شمالی ۳۰ درصد بیشتر شد

به گزارش کونفه ایرنا- آمار بیماران کووید ۱۹ بستری در بیمارستان های استان خراسان شمالی در ادامه روند صعودی خود در ۲۴ ساعت گذشته افزون بر ۳۰ درصد افزایش پیدا کرد.


به گزارش کونفه به نقل از ایرنا، برپایه آمار دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی در شبانه روز گذشته ۱۰۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ تنها در بیمارستان های هفت شهرستان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان بستری شدند که با احتساب آمار بیمارستان های زیر پوشش دانشکده علوم پزشکی اسفراین این آمار به حدود ۱۴۰ تا بیمار می رسد و رکود بی سابقه ای را از بدو شیوع موج چهارم در ۱۰روز گذشته تابحال به ثبت رسید.
برپایه این گزارش الان ۳۵۰ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان های زیر پوشش استان خراسان شمالی که شامل شهرستان های بجنورد، شیروان، جاجرم، گرمه، راز و جرگلان، مانه و سملقان و فاروج می شود بستری هستند که حدود ۶۰ درصد از ۶۰۰ تحت بیمارستانی ویژه بیماران کووید ۱۹ پر شد.
افزایش مرگ کرونایی
برپایه گزارش دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی با روند صعودی آمار بیماران کووید ۱۹ بستری در بیمارستان های این استان بخصوص بیماران با وضعیت حاد تنفسی، آمار مرگ کرونایی هم روند افزایشی به خود گرفت به صورتی که در ۲۴ ساعت گذشته سه بیمار کرونایی در بیمارستان های این استان جان خویش را از دست دادند.
بر اساس گزارش رسمی با شدت گرفتن ویروس کرونا در هفته جاری( شنبه تا چهارشنبه ) هفت بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی جان خویش را از دست دادند تا آمار مرگ بیماران کرونایی از آغاز فروردین تابحال به حدود ۲۰ نفر برسد.
کاهش پروتکلهای بهداشتی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی کاهش پروتکلهای بهداشتی، بازدیدهای نوروزی و دور همی ها را عامل اصلی اوج گیری بیماری کرونا و شیوع موج چهارم این بیماری اعلام نمود که سبب شد تا این استان در زمره ۱۲ استان با شیب تند ویروس کرونا قرار گیرد.
دکتر سید احمد هاشمی اضافه کرد: روند صعودی آمار بیماران کرونایی در این استان همچنان با شتاب ادامه دارد به صورتی که در ۴۸ ساعت گذشته حدود ۱۰۷ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان های این استان بستری شدند و از هفت شهرستان زیر پوشش این دانشگاه چهار شهرستان در وضعیت قرمز یا خطر بالا دو شهرستان در وضعیت رنگ بندی کرونایی نارنجی یا پرخطر و یک شهرستان ( راز و جرگلان ) در وضعیت الگوی رنگ بندی زرد یا کم خطر قرار دارند و احتمال قرارگیری این شهرستان ها هم با عادی انگاری در وضعیت زنگ بندی قرمز وجود دارد.
وی رعایت پروتکلهای بهداشتی، پرهیز از دور همی و رعایت فاصله گذاری فیزیکی را عامل اصلی برای کنترل ویروس کرونا در استان دانست و از مردم این استان خواست تا دستورالعمل ها و هشدارهای بهداشتی را جدی بگیرند.
ویروس کرونا اولین بار اواخر اسفندماه سال ۹۸ با شناسایی یک بیمار کرونایی در استان خراسان شمالی شیوع یافت و این استان بعد از پشت سر گذاشتن سه موج این ویروس تا بهمن ماه سال ۹۹ این دفعه با وقفه سه ماهه از اوایل با شیب ملایم افزایش آمار بیماران وارد موج چهارم به صورتی که در یک هفته گذشته با شیب تند این بیماری در استان خراسان شمالی آمار بیماران کووید ۱۹ هم افزایش زیادی یافت بگونه ای که الان ۳۴۹ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی که هفت شهرستان این استان را زیر پوشش دارد، بستری هستند و با آمار بیماران بستری در بیمارستان زیر پوشش دانشکده علوم پزشکی اسفراین تعداد بیماران کووید ۱۹ بستری در این استان به حدود ۴۰۰ نفر می رسد.1400/01/26
11:54:21
5.0 / 5
773
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
کونفه