ورزش به كودكان اوتیسمی در مدیریت مشكلات رفتاری كمك می نماید

ورزش به كودكان اوتیسمی در مدیریت مشكلات رفتاری كمك می نماید

کونفه: نتیجه یک مطالعه که بتازگی انجام شده است، نشان میدهد ورزش می تواند به کودکان مبتلا به اوتیسم کمک نماید تا مشکلات رفتاری خودرا مدیریت کنند.


به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، «دیوید گسلاک»، پیشگام استفاده از ورزش برای کمک به کودکان اوتیسمی از دانشگاه ایالتی اورگان در آمریکا، اظهار داشت: ورزش مزایایی فراتر از سلامتی و افزایش سطح آمادگی جسمانی برای مبتلایان به اوتیسم در پی دارد.
وی اضافه کرد: مطالعات نشان می دهد ورزش می تواند سبب افزایش تمرکز، بهبود عملکرد تحصیلی، کاهش رفتارهای کلیشه ای و ایجاد اعتماد به نفس شود.
این مطالعه که بتازگی توسط پژوهشگران دانشگاه ایالتی اورگان انجام شد، نشان داد که برنامه های هدفمند ورزشی باید در سنین ۹ تا ۱۳ سالگی صورت گیرد تا به کودکان در حفظ فعالیت ورزشی آنها کمک نماید.
در این مطالعه که ماه آوریل در مجله Medical and Science in Sports & Exercise انتشار یافت، آمده است: ۱۰ دقیقه ورزش با شدت کم سبب کاهش تکرار کلامی جملات و یا لغات و دست زدن می شود؛ تکرار جملات و یا لغات و دست زدن دو رفتار مشترک در رابطه با اوتیسم و یا در خود ماندگی هستند.
اوتیسم یا درخودماندگی، نوعی اختلال رشدی (از نوع روابط اجتماعی) است که با رفتارهای ارتباطی و کلامی غیرطبیعی مشخص می شود. علائم این اختلال تا قبل از سه سالگی بروز می کند و علت اصلی آن هنوز ناشناخته است.
وضعیت اقتصادی، اجتماعی، سبک زندگی و سطح تحصیلات والدین نقشی در بروز اوتیسم ندارد. این اختلال بر رشد طبیعی مغز در حیطه تعاملات اجتماعی و مهارت های ارتباطی تاثیر می گذارد.
کودکان و بزرگسالان مبتلا به اوتیسم، در ارتباطات کلامی و غیرکلامی، تعاملات اجتماعی و کارهای مربوط به بازی، مشکل دارند. این اختلال، ارتباط با دیگران و دنیای خارج را برای آنان دشوار می سازد. در بعضی موارد، رفتارهای خود آزاردهنده و پرخاشگری نیز دیده می شود.
در این افراد، حرکات تکراری (دست زدن، پریدن) و پاسخ های غیرمعمول به افراد، دل بستگی به اشیاء یا مقاومت در مقابل تغییر نیز دیده می شود. ممکنست در حواس پنجگانه (بینایی، شنوایی، بساوایی، بویایی و چشایی) نیز حساسیت های غیرمعمول دیده شود.
هسته مرکزی اختلال در اوتیسم، اختلال ارتباط دارد. از هر ۶۰ تا ۷۰ تولد زنده در دنیا، یک نفر مبتلا به اوتیسم است. کارشناسان زندگی ماشینی و عوامل ناشی از آن مانند استرس را در سیر صعودی مبتلاشدن به این بیماری دخیل می دانند. نتیجه یک مطالعه نشان میدهد زنان دارای اضافه وزن زیاد و مبتلا به دیابت، در صورتیکه حامله شوند، بیش از مادران سالم با احتمال تولد نوزاد اوتیستیک روبه رو خواهند بود.منبع:

1400/01/25
12:42:20
5.0 / 5
597
تگهای خبر: Sports , اضافه وزن , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کونفه