حذف تدریجی دفترچه های بیمه سلامت در اصفهان

حذف تدریجی دفترچه های بیمه سلامت در اصفهان

به گزارش کونفه مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان اظهار داشت: به منظور تحقق اهداف دولت الکترونیک و تسهیل عرضه خدمات درمانی به مردم، طرح ملی نسخه الکترونیک و کاهش تدریجی کاربرد دفترچه بیمه در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است.حسین بانک در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین با بیان این مطلب عنوان کرد: با جایگزینی ابزارهای الکترونیکی، برنامه کاهش کاربرد و حذف تدریجی دفترچه بیمه از آغاز اردیبهشت ماه جاری اجرا می شود.
وی اضافه کرد: با عرضه آموزش به مراکز تشخیصی درمانی طرف قرارداد، فراهم شدن زیرساخت لازم و اجرای نسخه الکترونیک، از آغاز اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ چاپ دفاتر بیمه سلامت همگانی مجانی حذف شده و این دسته از بیمه شدگان می توانند تمام خدمات درمانی خویش را با عرضه کد ملی به صورت الکترونیک در بخش های درمانی دولتی دانشگاهی دریافت نمایند.
وی اضافه کرد: در همین راستا دفاتر بیمه روستاییان و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت از خردادماه و دفاتر سایر بیمه شدگان شامل کارمندان دولت، سایر اقشار و بیماران خاص ایرانی ها از تیرماه جاری چاپ نمی گردد.
مدیرکل بیمه سلامت استان اصفهان خاطرنشان کرد: در صورتیکه به هر علتی امکان نسخه نویسی الکترونیک در مراکز فراهم نباشد، پزشکان می توانند تا اطلاع ثانوی بیمه شدگان فاقد دفترچه را با سربرگ مرکز تجویز کرده و داروخانه ها و مراکز پاراکلینیک مجاز به پذیرش بیمار و عرضه خدمت با سربرگ به بیمه شدگان هستند.
وی اظهار داشت: با عنایت به استمرار شیوع کرونا و اجبار کاهش رجوع بیمه شدگان به دفاتر پیشخوان دفاتر بیمه ای صندوق های کارکنان دولت، روستاییان، سلامت همگانی و بیماران خاص ایرانی ها به صورت سیستمی تا آخر شهریور ۱۴۰۰ تمدید گردید و بیمه شدگان جهت اطمینان از اعتبار دفاتر خود می توانند با کد دستوری#۱۶۶۶* اعتبار جدید دفترچه بیمه خویش را مشاهده کنند.48منبع:

1400/01/24
21:05:45
5.0 / 5
588
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , بیمار , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
کونفه