حوادث ترافیكی در خراسان جنوبی ۶۰ درصد افزایش یافت

حوادث ترافیكی در خراسان جنوبی ۶۰ درصد افزایش یافت

به گزارش کونفه معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار داشت: حوادث و سوانح ترافیکی نوروز ۱۴۰۰ در استان خراسان جنوبی نسبت به سال قبل ۶۰ درصد افزایش پیدا کرد.


جلال احمدی روز شنبه به رسانه ها عنوان کرد: افزایش رفت و آمد و تردد در جاده های استان در نوروز سال جاری، منجر به بروز حوادث و سوانح ترافیکی مختلف شد که با افزایش ۶۰ درصدی حوادث نسبت به سال گذشته، نیازمند توجه ویژه است.
وی اضافه کرد: طرح امداد نوروزی از ۲۵ اسفند سال قبل تا ۱۴ فروردین سال جاری در استان خراسان جنوبی اجرا شد و متاسفانه پس از طرح ویژه امداد نوروزی هم افزایش موارد حوادث و سوانح ترافیکی ادامه داشته است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار داشت: این مورد در کنار بیماران نیازمند انتقال بین شهرستانی حجم کاری عمده ای را به حوزه خدمات درمانی و ناوگان آمبولانس استان تحمیل کرده است به نحوی که فقط در شهرستان نهبندان در طرح ویژه امداد نوروزی ۴۳ مورد انتقال بیمار به بیرجند انجام شده که ۲۰ مورد تصادفی بودند.
وی بیان نمود: در این زمان برخی روزها همزمان انتقال چند بیمار منجر به استفاده از همه آمبولانس های موجود برای انتقال بین بیمارستانی شد که انتقال پنج بیمار در ۲۵ اسفند و انتقال ۶ بیمار در ۲۸ اسفند سال گذشته همینطور انتقال ۶ بیمار دیگر در روز ۲۹ اسفند همچون این موارد است.
احمدی اضافه کرد: با جابه جایی اتوبوس آمبولانس به شهرستان نهبندان در ۱۱ فروردین سال جاری تا حدی از این مشکل کاسته شده است و در نخستین اعزام اتوبوس آمبولانس در ۱۷ فروردین سه نفر بیمار قلبی و سکته مغزی که همزمان دستور اعزام به بیمارستان های مرکز استان را داشتند، با اتوبوس آمبولانس به بیمارستان های ولی عصر (عج) و رازی بیرجند منتقل شدند.
وی بر ضرورت خودداری از تردد با عنایت به گسترش ویروس کرونا همینطور رعایت اصول ایمنی حین رانندگی در جاده ها تصریح کرد و از آمادگی مجموعه خدمات فوریت های پزشکی در سرتاسر استان با ۸۱ پایگاه جاده ای، ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۲ واحد امداد هوایی در شهرستان های بیرجند و طبس اطلاع داد.
دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ۱۱ شهرستان استان خراسان جنوبی را تحت پوشش دارد.منبع:

1400/01/21
11:32:37
5.0 / 5
491
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
کونفه