فرماندار:

افزایش مبتلا شدن به كرونا در آمل نگران كننده است

افزایش مبتلا شدن به كرونا در آمل نگران كننده است

فرماندار آمل با بیان این که آمار بیماران کرونایی در این شهرستان پس از یک ثبات نسبی روند افزایشی گرفته است، اظهار داشت: افزایش مبتلا شدن به کووید ۱۹ در آمل نگران کننده شده است.


علیرضا شریعت روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن اشاره به اینکه هم اکنون رنگ وضعیت کرونایی شهرستان آمل زرد است، اضافه کرد: متاسفانه طی چند روز گذشته روند بستری ها و مراجعین حضوری به بیمارستان ها شیب افزایشی داشته است.
وی تعداد بستری های شهرستان آمل را ۱۲۲ نفر اعلام نمود و اظهار داشت: از این تعداد ۹۸ نفر آملی و ۲۴ نفر اهالی شهرهای اطراف هستند که در بیمارستان های آمل بستری هستند.
فرماندار آمل عنوان کرد: در ابتدای فروردین تعداد بیماران بستری به ۶۷ نفر رسیده بود که به علت فاصله گیری مردم از پروتکلهای بهداشتی آمار بیماران بستری باردیگر به بالای صد نفر رسید.
شریعت تعداد مبتلایان به کرونای انگلیسی در آمل را ۲ نفر اعلام نمود و اظهار داشت: با عنایت به این که کرونای انگلیسی در شهر دیده شده است، مردم باید بیش ار پیش رعایت نمایند ولی متاسفانه این روزها شاهد فاصله گیری مردم از رعایت پروتکلهای بهداشتی هستیم.
شریعت فاصله گیری مردم از رعایت پروتکلهای بهداشتی را اصلی ترین علت افزایش مبتلایان به کووید ۱۹ اعلام نمود و اضافه کرد: متاسفانه استفاده از ماسک در شهرستان آمل بشدت کاهش یافته و مردم از ماسک استفاده نمی کنند.
وی افزود: برگزاری دورهمی و عید دیدنی ها و بازار شلوغ شهر هم سبب شد تا باردیگر پس از یک ثبات نسبی کرونایی، روند مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در شهرستان افزایشی شود.
فرماندار آمل همینطور به تعداد زیاد مسافران هم اشاره نمود و اظهار داشت: متاسفانه با وجود همه تذکرها برای خودداری از سفر، شاهد حضور تعداد زیادی از مسافران در شهر هستیم که تمام این عوامل در روند صعودی بیماری موثر بوده است.

تداوم نظارت بر اصناف
فرماندار آمل همینطور از پلمب چهار نانوایی به علت عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی در خلال روزهای گذشته اطلاع داد و اظهار داشت: همه موظف به رعایت پروتکلهای بهداشتی هستند و برای این اجرای این مقررات هیچ استثنایی وجود ندارد و با متخلفان به صورت جدی برخورد می شود.
شریعت بر تشدید نظارت ها بر بازار آمل تصریح کرد و اضافه کرد: تیم های بازرسی پروتکلهای بهداشتی به صورت روزانه از صنوف و بازار بازدید کرده و در صورت مشاهده تخلف متخلفین به اماکن و نیروی قضایی برای پلمب و جریمه های سنگین هدایت خواهند شد.
شهرستان ۴۱۰ هزار نفری آمل یکی مناطق حساس کرونایی مازندران است که همواره بعنوان دغدغه اصلی ستاد مقابله با کرونای استان و همینطور ستاد ملی بوده است. این شهرستان حدودا چهار ماه را در شرایط قرمز کرونایی سپری کرده و تا سوم بهمن ماه سال قبل در شرایط قرمز کرونایی قرار داشت و از آن زمان با کاهشی شدن روند بستری بیماران کووید ۱۹ از این وضعیت خارج شد و به رنگ نارنجی و بعد رنگ زرد در آمد.


1400/01/10
00:26:31
5.0 / 5
608
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
کونفه