سخنگوی دانشكده علوم پزشكی:

ساوه به وضعیت قرمز نزدیك شده است

ساوه به وضعیت قرمز نزدیك شده است

به گزارش کونفه سخنگوی دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه از آغاز اولین مرحله واکسیناسیون پاکبانان شهرداری به تعداد ۱۷۱ نفر اطلاع داد و در عین حال افزایش و سرعت شیوع کرونا و احتمال قرار گرفتن این شهرستان در وضعیت قرمز را نگران کننده ارزیابی کرد.


دکتر «محمود کریمی» روز پنجشنبه به ایرنا اظهار داشت: طبق برنامه ریزی های انجام شده مقرر است بعد از کادر بهداشت و درمان سایر گروههای در معرض صدمه از قبیل پاکبانان شهرداری، سالمندان و در ادامه اقشار مختلف جامعه واکسن کرونا دریافت نمایند.
وی ادامه داد: در مرحله نخست، عملیات واکسیناسیون کادر بهداشت و درمان شهرستان ساوه شروع شد که حالا فاز چهارم تزریق واکسن برای این افراد در حال انجام می باشد.
سخنگوی دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه خاطرنشان کرد: متاسفانه از نظر شیوع کرونا، شهرستان وضعیت مناسبی ندارد و تعداد موارد بستری و سرپایی در چند روز اخیر افزایش یافته است که احتمال دارد از وضعیت زرد یک دفعه در وضعیت قرمز قرار بگیریم.
کریمی اظهار داشت: با وجود تاکیدها و سفارش مسؤلان اما بعضی از شهروندان در مقابل تیم های مراقبتی همچنان مقاومت می کنند و همکاری لازم را ندارند.
وی افزود: موارد شکستن قرنطینه از جانب مبتلایان در تعطیلات نوروز بسیار زیاد شده است و برخی شهروندان باوجود مبتلا شدن به ویروس مبادرت به سفر می کنند که شهرستان را با خطر تغییر رنگ ناگهانی کرونایی از زرد به قرمز مواجه می کند.
وی تصریح کرد: با عنایت به سرعت انتقال بالا، تمام حالت های مبتلا شدن به کرونا در شرایط کنونی از نوع انگلیسی تلقی می شود چونکه با ابتلای یک نفر تمام اعضای خانواده مبتلا می شوند.
کریمی افزود: زرندیه هم وضعیت خوبی از نظر شیوع کرونا ندارد و احتمال تغییر وضعیت این شهرستان با عنایت به افزایش دید و بازدیدها و سفرها بسیار زیاد است و امکان دارد از شرایط آبی بیرون برود.
به قول سخنگوی دانشکده علوم پزشکی شهرستان ساوه، در صورت افزایش سفرها و دورهمی های خانوادگی پیک بسیار سختی در پیش خواهیم داشت چونکه شهروندان با ترددهای بین شهری کرونا را به یکدیگر هدیه می دهند.
گفتنیست بر مبنای اعلام دانشکده علوم پزشکی در ۲۴ ساعت گذشته ۴۴ نفر در شهرستان های ساوه و زرندیه به کرونا مبتلا شدند.
طبق آمار همین منبع، از آغاز انتشار کرونا تابحال حدود ۱۴ هزار و ۱۰۰ نفر در این شهرستان ها به ویروس کرونا مبتلا شدند و همینطور ۳۲۷ نفر هم جان خویش را از دست دادند.منبع:

1400/01/06
01:59:12
5.0 / 5
900
تگهای خبر: آب , بهداشت , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
کونفه