۹ نفر براثر مسمومیت ناشی از متانول در خراسان شمالی بستری شدند

۹ نفر براثر مسمومیت ناشی از متانول در خراسان شمالی بستری شدند

به گزارش کونفه مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی اظهار داشت: در یک هفته گذشته 9 نفر در این استان براثرمصرف مشروبات الکلی حاوی متانول گرفتار مسمومیت شدند.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی، دکتر پیمان فیضی اظهارداشت: یک نفر از مصرف کنندگان مشروبات الکلی حاوی متانول در این استان به سبب وضعیت وخیم جسمی در بخش مراقبت های ویژه بستری و تحت درمان قرار دارد.
بگفته وی تا حالا گزارشی از مرگ ناشی از مصرف مشروبات الکلی حاوی متانول در این استان اعلام نشده است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی از کسانی که به هر علت مشروبات الکلی حاوی متانول مصرف و دارای نشانه های مسمومیت این مواد هستند، خواست تا برای آزمایش و درنوردیدن روند درمان به بیمارستان های استان مراجعه کنند.
دکتر فیض اظهارداشت: مصرف مشروبات الکلی حاوی متانول می تواند عواقب ناگواری را به همراه داشته باشد و به خانواده ها سفارش کرد تا مراقبت بیشتری از فرزندان خود داشته باشند و سوء مصرف این مواد را به آنها گوشزد کنند.
نابینایی و عوارض کبدی پیامد مصرف متانول
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی نابینایی و عوارض کبدی را با اهمیت ترین نتایج مصرف الکل دست ساز اعلام نمود و اظهار داشت: فرد مصرف کننده ۶ تا ۲۴ ساعت بعد از مصرف به علایمی چون منگی، تهوع و استفراغ، افت سطح هوشیاری و کاهش دید گرفتار می شود.
دکتر امیر بیگدلی تنفس های سطحی و تند، اختلالات متابولیکی شدید، اختلال در خون رسانی به قلب و مغز و کبد چرب را از عوارض مهم ناشی از مصرف این مواد بیان کرد.
این فوق تخصص نفرولوژی از کسانی که مشروبات الکلی حاوی متانول مصرف کردند، خواست تا در هر چه سریعتر به مراکز درمانی مراجعه کنند.
اولین بار در آبان ماه سال ۹۸ حدود ۲۷ نفر در استان خراسان شمالی براثر مصرف مشروبات الکلی حاوی متانول گرفتار مسمومیت شدند و بعد از آن تا حالا گزارش رسمی از مسمومیت این مواد در این استان اعلام نشد.
خراسان شمالی با 863 هزار جمعیت در شمالشرق کشور واقع است.
منبع:

1400/01/06
00:00:05
5.0 / 5
919
تگهای خبر: آب , بیمار , بیمارستان , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
کونفه