رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره):

فاز اول تولید انبوه واكسن كووایران بركت امروز افتتاح می شود

فاز اول تولید انبوه واكسن كووایران بركت امروز افتتاح می شود

به گزارش کونفه رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ه) اظهار داشت: در ستاد اجرایی هم زمان و همگام با مراحل تحقیقاتی واکسن کووایران برکت، امکانات تولید انبوه این محصول در ۲ فاز فراهم شده و فاز اول تولید انبوه این واکسن ایرانی کرونا با ظرفیت ۳ میلیون دوز در ماه امروز افتتاح می شود.


محمد مخبر روز دوشنبه در مراسم آغاز فاز ۲ و ۳ مطالعات بالینی واکسن کرونای کووایران برکت اضافه کرد: در فاز اول تولید انبوه این واکسن که امروز افتتاح می شود، ظرفیت تولید سه میلیون دوز در ماه فراهم خواهد شد.
مخبر در مورد تولید انبوه و صنعتی واکسن کرونا کووایران برکت خاطرنشان کرد: امکانات تولید انبوه واکسن کوو ایران برکت فراهم گشته است.
وی افزود: از همین امروز که نقطه اطمینانی در این واکسن به دست آمده، تولید انبوه را شروع خواهیم کرد.
مخبر خاطرنشان کرد: فاز دوم تولید واکسن با ظرفیت بین ۱۲ تا ۱۵ میلیون دوز در ماه است که این کار زودتر از خرداد ماه سال آینده به اتمام خواهد رسید.
رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) تصریح کرد: در انتها بهار سال آینده، این ستاد ظرفیت تولید بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون دوز در ماه را فراهم می آورد که اتفاق بزرگی است.
وی اظهار داشت: امید است این کار با سرعت و کیفیت بالایی شکل گیرد.
به گزارش کونفه به نقل از ایرنا، فاز ۲ و ۳ مطالعات بالینی نخستین واکسن ایرانی کرونا ساخته شده در ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به نام " کوو ایران برکت" امروز ( دوشنبه) بر روی دو داوطلب شروع شد.
دکتر حامد حسینی مدیر مرکز کارآزمایی بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: با کسب مجوز از سازمان غذا دارو و کمیته ملی اخلاق، مطالعه فاز دوم و سوم تست انسانی واکسن ایرانی کوو ایران برکت با هم انجام می شود.منبع:

1399/12/25
13:19:59
0.0 / 5
1003
تگهای خبر: پزشك , دارو , غذا , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
کونفه