سه شهر مازندران نارنجی ماندند

سه شهر مازندران نارنجی ماندند

برمبنای تازه ترین ارزیابی کرونائی با الگوی رنگ بندی، 12 شهرستان مازندران در زمره مناطق با خطر متوسط کرونائی زرد قرار گرفتند.


به گزارش کونفه به نقل از ایرنا، برمبنای تازه ترین ارزیابی سامانه ماسک وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که آخر هر هفته انجام می شود، الان شهرستان های بهشهر، نکا، قائمشهر، بابل، بابلسر، نور، محمودآباد، نوشهر، محمود آباد، سوادکوه، جویبار و چالوس در وضعیت زرد کرونائی قرار دارند.
در این ارزیابی شهرستان های چالوس، نور، بابل، جویبار و محمودآباد که هفته گذشته در منطقه پر خطر نارنجی قرار داشتند به زرد تغییر وضعیت دادند.
بر اساس ارزیابی کرونا با الگوی رنگ بندی، شهرهایی که آمار بیماران کرونائی آنها به ازای هر ۱۰۰ هزار جمعیت به چهار نفر در روز کم شود در منطقه زرد و خطر متوسط قرار می گیرند، ولی همچنان محدودیت های تردد شبانه و تردد خودرو های با پلاک غیر بومی و خودرو های بومی از مناطق نارنجی و قرمز به این شهرستان ها ممنوعست.
همچنین با درخواست مدیران دستگاه های اجرائی یک سوم کارکنان می توانند دورکاری کنند.
ثبات رنگ آبی 🟥
ارزیابی سامانه نرم افزاری ماسک نشان میدهد که همچنان هفت شهرستان مازندران که تعدادی از آنها ۲۵ بهمن و دوم اسفند ماه در منطقه کم خطر کرونائی و آبی قرار داشتند، همچنان با ادامه روند کاهشی آمار بیماران کرونائی در منطقه آبی باقی مانده اند. شهرهایی که آمار بیماران کرونائی بستری آنها کمتر از چهار نفر به ازای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت باشد، آبی شمرده می شود.
هم حالا شهرستان های سوادکوه شمالی، سیمرغ، فریدونکنار، میاندرود، کلاردشت، گلوگاه و عباس آباد وضعیت آبی و کم خطر کرونائی خودرا حفظ کردند.
تاج نارنجی بر ساری، رامسر و آمل
طبق ارزیابی سامانه ماسک با وجود کاهش آمار بیماران کرونائی در مازندران که همچنان در روند کاهشی پیک سوم قرار دارد، شهرستان های ساری، آمل و رامسر با گذشت سه ماه از شروع این موج در وضعیت پر خطر کرونائی و رنگ بندی نارنجی قرار دارند.
🟠بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا علاوه بر ممنوعیت فعالیت مشاغل سه و چهار در این شهرستان ها و تردد شبانه ۲۱ تا سه بامداد، ورود خودرو های غیر بومی نیز ممنوعست و در صورت ورود تا پنج میلیون ریال جریمه می شوند.
علاوه بر این تا نیمی از کارمندان دستگاه های اجرائی در این شهرستان ها می توانند دور کار شوند.
بر اساس آخرین آمار دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل الان ۷۰۸ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های این دو دانشگاه بستری هستند. ۱۸۰ تن از این بیماران به سبب شرایط حاد تنفسی در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان قرار دارند.
طبق آمار از شروع شیوع ویروس کرونا در مازندران که به ۲۹ بهمن سال ۹۸ بر می گردد، تا حالا بیش از ۳۲ هزار بیمار کرونائی در بیمارستان های استان بستری شدند. ۲ هزار و ۹۳۰ نفر از بیماران بستر هم جان خودرا از دست دادند.
منبع:

1399/12/07
12:16:19
0.0 / 5
923
تگهای خبر: آب , آموزش , بهداشت , بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴