گزارش نهایی واكسن كوو ایران بركت آخر اسفند عرضه می شود

گزارش نهایی واكسن كوو ایران بركت آخر اسفند عرضه می شود

به گزارش کونفه مسئول تیم نظارت بر آزمایشات انسانی واکسن کوو ایران برکت اظهار داشت: روز ۱۴ اسفند سالجاری آخرین نمونه خون داوطلبان گرفته می شود و گزارش نهایی ایمنی این واکسن ایرانی اواخر اسفند عرضه می شود.


دکترحامدحسینی روز یک شنبه نشستی با خبرنگاران درمورد اتمام فاز یک واکسن اضافه کرد: ما برای انجام فازهای بعدی مطالعات آماده شده ایم.
وی خاطرنشان کرد: گزارش پروتکل فاز ترکیبی ۲ و سه واکسن کوو ایران برکت به سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت عرضه شده و آخرین داوطلبان استفاده کنندگان این واکسن ایرانی در انتها بهمن ماه دوز دوم را دریافت نمودند.
مدیر گروه مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا افزود: ازاین رو ۱۴ اسفندماه سالجاری آخرین نمونه خون از آنها گرفته می شود و گزارش نهایی علاوه بر گزارش ایمنی بعد از این مرحله تقدیم خواهد شد.
حسینی عنوان کرد: هم اکنون در فاز دوم ساخت واکسن انتظار داریم که بر روی ۴۰۰ داوطلب دیگر این مطالعات ادامه یابد واگر نتایج نهایی برای کارشناسان قانع کننده باشد وارد فاز بزرگتر یعنی فاز سوم و استفاده از جمعیت ۲۰ هزار نفری برای فاز مطالعه خواهیم شد و در و این جا است که ما می توانیم اثربخشی واکسن و با اطمینان بیشتری اعلام نماییم.
مسئول تیم نظارت بر آزمایشات انسانی واکسن کرونا ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) اظهار داشت: با تایید نهایی واکسن ثابت می شود که واکسن ایرانی ایمن است و می توانیم اعلام نماییم که واکسن ایرانی در تولید آنتی بادی هم موثر بوده است و جهت استفاده در جمعیت بیشتر فاقد مشکل است.
حسینی همینطور اظهارکرد: دو ماه پس از اتمام فاز ۲ و ۳ مشخص خواهد شد که واکسن با چه دوزی و در چه فاصله ای به صورت عمومی استفاده گردد.
وی خاطرنشان کرد: احیانا اواخر اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ نتایج نهایی مطالعات و صدور مجوز جهت استفاده عموم از واکسن کوو ایران برکت اعلام خواهد شد.منبع:

1399/12/03
23:21:14
0.0 / 5
932
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
کونفه