سرپرست فرمانداری سوادكوه:

مردم رعایت پروتكل های كرونایی را فدای رنگ بندی نكنند

مردم رعایت پروتكل های كرونایی را فدای رنگ بندی نكنند

به گزارش کونفه سرپرست فرماندار سوادکوه به لزوم همکاری مردم برای مهار بیماری کرونا و ویروس جهش یافته تصریح کرد و اظهار داشت: قدرت انتشار ویروس مهم تر از رنگ بندی آن است ازاین رو از مردم می خواهیم تا همچنان پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند.


عین الله طالبی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به تداوم رنگ زرد کرونایی شهرستان سوادکوه اشاره نمود و اضافه کرد: این رنگ بندی با همراهی مردم، نظارت بر بانکها، ادارات، گیت ها، صنوف و مصوبات قرارگاهی در روستاها رسیده است اما باید بگوییم که این وضعیت رنگ بندی شکننده است.
به گفته وی در کمترین زمان با افزایش بستری بیماران کرونایی در بیمارستان ها ناشی از عادی انگاری و همینطور سرعت بالای انتشار ویروس حتما شاهد تغییر رنگ کرونایی خواهیم بود و نباید نسبت به این مساله سهل انگاری شود.
سرپرست فرماندار سوادکوه نگرانی عمده را از ورود ویروس جهش یافته به استان دانست و اظهار داشت: باتوجه به قدرت سرایت بالای این ویروس امکان دارد با مشکلات گوناگونی مواجه شویم. پس تنها راه مقابله با آن رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی است که باید توسط همه مردم اجرایی شود.
طالبی با اشاره به اینکه مراقبت ها در مقابل ویروس کرونای جهش یافته باید شدیدتر باشد، اضافه کرد: تا زمانی که واکسن مقابله با این ویروس به صورت تکمیلی اجرایی نشود، بهتر است مردم به رنگ بندی کرونایی تکیه نکرده و همچنان اجرای دستورالعمل های بهداشتی را در اولویت قرار دهند.
وی با تاکید براینکه ساده انگاری و عادی انگاری مردم فضا را برای جلوان ویروس کرونا فراهم می سازد افزود: دلبستگی به رنگ بندی و تکیه بر کاهش موقتی آمار بیماران کرونایی بستری در بیمارستان می تواند بار دیگر ما را به وضعیت قرمز بکشاند.
فرماندار سوادکوه اظهار داشت: عمده نگرانی ما برای اماکن پر تردد همچون بانکها، صنوف، دفاتر پیشخوان، جایگاه های سوخت، خبازی ها و کارگاه های کوچک همچون مکانیکی ها است که تردد افراد و رعایت سطح پروتکل های بهداشتی بسیار پایین است.
طالبی مراودات دوستانه و خانوادگی را هم از دیگر مسائل مورد دغدغه در کنترل زنجیره انتقال توصیف کرد و اضافه کرد: متاسفانه دورهمی ها همچنان ادامه داشته و شرایط را برای مدیریت ویروس سخت می سازد.
شهرستان سوادکوه با جمعیت حدود ۴۵ هزار نفری یکی از شهرستان های کوهستانی و کم جمعیت استان می باشد که در ماههای اخیر بارها به وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی در آمده است.
منبع:

1399/12/02
23:00:47
0.0 / 5
606
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
کونفه