در گزارش كونفه مطرح شد؛

تنگه احد هایی كه در ۴۰ سال انقلاب تجربه شد

تنگه احد هایی كه در ۴۰ سال انقلاب تجربه شد

کونفه: برنامه تنگه احد با نگاهی جدید و متفاوت به بررسی فرصت ها و تهدیدهای فضای مجازی در رادیو گفتگو می پردازد.زهرا بحریه تهیه کننده برنامه «تنگه احد» درباره نام این برنامه و جزئیات آن به خبرنگار مهر بیان نمود: همان گونه که می دانید در جریان جنگ احد، سپاه اسلام ابتدا پیروز شد اما لحظه ای غفلت سبب شد دشمن غلبه کند. وضعیت نابسامان فضای مجازی هم بگونه ای است که در پاره ای موارد در زمین دشمن قدم بر می داریم. فضای مجازی ما را در مقابل هجمه ای قرار داده است که هر لحظه جامعه ما و بخصوص نسل جدید را تهدید می کند. اگر غفلت نماییم در این تنگه صدمه های زیاد و غیرقابل جبرانی خواهیم دید همچنان که تابحال هم صدمه هایی دیده ایم.
وی هدف برنامه «تنگه احد» را بررسی فرصت ها و تهدیدهای فضای مجازی در راه انقلاب دانست و اضافه کرد: لزوم پیگیری مطالبات بیست گانه رهبر معظم انقلاب در مورد فضای مجازی در دهه پنجم انقلاب، تبیین پیش نیازهای فضای مجازی و بررسی چالش ها، فرصت ها و تهدیدهای فضای مجازی، لزوم هایی بودند که باعث تولید و پخش این برنامه شدند.
تهیه کننده برنامه «تنگه احد» افزود: این برنامه رادیویی به ۲۲ مبحث در ۲۲ روز می پردازد. موضوعات برنامه در جهت دیدگاه های رهبر معظم انقلاب انتخاب شده اند و در برنامه ها هم از کلام ایشان بهره می بریم و فرمایشات ایشان همواره چراغ راه ماست. جهت بررسی این موضوعات هم میهمانان متنوعی به تناسب موضوعات برنامه انتخاب می شوند.
وی در انتها اظهار داشت: برنامه «تنگه احد» از اول بهمن روی آنتن رفته است و تا ۲۲ بهمن هر روز از ساعت ۱۰ بامداد به مدت ۵۰ دقیقه روی آنتن رادیو گفتگو قابل دریافت است.
«تنگه احد» تبیین کننده رویکرد ما به نگاه تاریخی انقلاب اسلامی
همچنین فرهاد اسماعیلی مجری کارشناس برنامه «تنگه احد» هم در توضیحاتی درباره این برنامه به خبرنگار مهر بیان نمود: «تنگه احد» برنامه ای است که تبیین کننده رویکرد ما به نگاه تاریخی انقلاب اسلامی است. بعد از گذر چهار دهه تصمیم داریم که از کلام رهبری بعنوان چراغ راهی برای بازاندیشی تاریخی استفاده نماییم.
وی اضافه کرد: تنگه احد تنگه غفلت هاست؛ در هر دوره از هر انقلابی بزنگاه هایی وجود دارد که باید نسبت به آنها حساس باشیم. اگر تاریخ ۴۰ ساله انقلاب اسلامی را مرور نماییم متوجه می شویم که تنگه احدهای فراوانی را پشت سر گذاشته ایم و مسئولین، افراد و جامعه ای که غفلت کردند، صدمه دیدند. امروز با عنایت به گسترش فضای مجازی و ارتباطاتی که وجود دارد این تنگه احد می تواند تأثیرات بسیار مخربی ایجاد نماید.
اسماعیلی افزود: دقت نظر در این فضا و سرمایه گذاری فکری، حرکتی و گفتمانی در فضای مجازی با حضور هرچه بهتر و قوی تر در عرصه چالش با شبکه های اجتماعی ما را بر آن می دارد که با هم گفتگو نماییم و ساده، صریح، شفاف و صمیمی ایرادات خودمان را ببینیم، غفلت زدگی های خودمان را متوجه شویم و تلاش در ترمیم رابطه مان با یکدیگر داشته باشیم. ما تا زمانی که یکدیگر را در فضای مجازی کشف و به هم اعتماد نکنیم نمی توانیم در مقابل هجمه بی امان دشمن مقاومت نماییم.
این مجری کارشناس اظهار داشت: برنامه «تنگه احد» با این هدف تمام تلاشش را انجام می دهد که با گفتاری صادقانه صریح و شفاف به دور از شعارزدگی های معمول، محتوایی مفید را برای مخاطبانش ارائه نماید.
در برنامه «تنگه احد» زهرا بحریه تهیه کننده، فرهاد اسماعیلی کارشناس مجری، پریسا سلامی مسئول هماهنگی، فاطمه حسن پور پژوهشگر هستند. شبکه رادیویی گفتگو از راه گیرنده های دیجیتالی، رادیو نما، اپلیکیشن ایران صدا و تارنمای شبکه به آدرس www. radiogoftogoo. ir هم قابل دریافت است.

1399/11/11
21:49:18
0.0 / 5
976
تگهای خبر: طب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
کونفه