كرونا باز هم سراغ چهره ها رفته؟

كرونا باز هم سراغ چهره ها رفته؟

کونفه: امروز در مهم ترین اخبار در ارتباط با بیماری کرونا، اعلام گردید عباس صفاری شاعر نامی کشورمان در اثر این بیماری چشم از جهان فروبسته است. سخنگوی دولت هم از آغاز واکسیناسیون عمومی در اواخر بهار یا تابستان سال آینده اطلاع داد.سهراب پارسی پور: هر چند این روزها با خبر افزایش نسبی تعداد تلفات کرونا روبرو می باشیم ولی در برخی استانها اعلام شده است روز بدون کرونا را پشت سرگذاشتیم و در برخی از استانهای دیگر، مقامات محلی می گویند آمار کرونا در حال افزایش می باشد و احیانا شاهد طغیان باردیگر این بیماری مرگبار باشیم. سرجمع آمار تلفات کرونایی در سرتاسر استانها از آن حکایت می کند که امروز ۷۹ نفر از بیماران جان باخته اند و خبر بدتر آنکه بیشتر از ۶۴۰۰ نفر هم به صورت قطعی ابتلای آنها به ویروس تایید شد. این آمار نسبت به روز گذشته افزایش بیشتر از ۲۰۰ نفری را نشان داده است که احیانا ظرف یکی دو هفته آینده اثر خویش را روی عدد متوفیات که از لحاظ روانی بسیار مورد توجه مردم است، خواهد گذاشت.
بحران کرونا تنها تبعات بهداشتی و اقتصادی ندارد، بلکه روی مسایل عبادی هم اثر سوءگذاشته به صورتی که خیلی از عبادات گروهی تعطیل شده و حتی عربستان هم تابحال درباره مراسم حج سال آینده قمری سکوت کرده و هیچکس نمی داند آیا سال آینده عربستان اجازه برگزاری مراسم حج تمتع را می دهد.
از بین هنرمندان هم امروز نیوشا ضیغمی بازیگر جوان سینما، در اینستاگرام خود اعلام نمود مبتلا به کرونا شده است. نیوشا ضیغمی گفته مثبت شدن تست کرونای او یکی از وحشتناکترین تجربیات زندگی اش بوده است.

مهمترین خبر امروز در ارتباط با حوزه هنر و کرونا را خبر تاسف بار درگذشت شاعر، مترجم و هنرمند ایرانی، عباس صفاری شکل داد. این شاعر ۶۹ ساله ایرانی در کالیفرنیای آمریکا به کرونا مبتلا شد و در بلاد غربت درگذشت.
اخبار در ارتباط با واکسن هم همچنان در مرکز توجه مخاطبان اخبار کرونایی قرار دارد. امروز مخبر دزفولی رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در سنندج اعلام نمود استفاده از تکنیک ویروس کشته شده در کووایران سبب شده است این واکسن در مقابل تغییرات تازه و جهش های مداوم ویروس کرونا، موثر واقع شود. او ضمن اشاره به دستاوردهای ایران در تولید ماسک، اعلام نمود ۱۰۰ میلیون قطعه ماسک در انبارهای این ستاد نگهداری شده و آماده صادرات است.
دکتر مصطفی قانعی، دبیر کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا هم اعلام نمود تا انتهای بهمن ماه جاری نخستین گروه واکسن وارداتی از راه اتحادیه کوواکس به ایران وارد می شود و بعد از آن هم واکسن تولیدی مشترک ایران و کوبا به تولید نهایی خواهد شد و همینطور در این زمان، واردات مستقیم از کشورهای تولید کننده واکسن کرونا، سبب خواهد شد تا برنامه واکسیناسیون در ایران پیگیری شود.
همچنین جان بابایی معاون وزیر بهداشت اعلام نمود مسؤلان درتلاش هستند از چند مبدا همچون شرکت آسترازنکای سوئد واکسن کرونا وارد ایران کنند و امیدواریم این موفقیت بزودی حاصل شود. هر چند امروز اتحادیه اروپایی اعلام نمود این شرکت، تعهد داده است ۸۰ میلیون دوز واکسن به اتحادیه تحویل دهد ولی گفته فقط ۳۱ میلیون دوز واکسن را می تواند به اروپاییان بدهد. اتحادیه اروپایی هم اعلام نموده تا ۸۰ میلیون واکسن تعهد شده از جانب آسترازنکا تحویل داده نشود اجازه خروج واکسن تولیدی این شرکت از اروپا را نخواهد داد.
با وجود این مسؤلان امیدوارند از منابع مختلف واکسن کرونا را وارد یا تولید کنند. تلاشی که به خوش بینی مردم برای آغاز واکسیناسیون در قبل از نوروز رنگ تازه می دهد ولی علی ربیعی سخنگوی دولت زمان دیگری را برای آغاز واکسیناسیون عمومی اعلام نموده و امروز در نشست خبری خود گفته در بهار یا تابستان آینده واکسیناسیون عمومی در کشور آغاز می شود. این موعد از آن رو سبب تعجب است که معلوم نیست چرا محموله های وارداتی واکسن از کوواکس و کشورهای تولیدکننده، به محض وارد شدن به کشور مورد استفاده قرار نمی گیرد یا اگر استفاده می شود چرا بعنوان زمان آغاز واکسیناسیون اعلام نمی گردد.

ربیعی در نشست خبری امروز خود تلاش داشت این سئوالات را در کنار پاسخ به تبلیغاتی برای زیر سوال بردن کیفیت واکسن کرونای ایرانی، پاسخ گوید.
پلیس راهور هم اعلام نمود با وجود وضع محدودیتهای سنگین برای تردد خودرو ها، بیش از ۱۰۶ هزار خودرو ظرف ۲۴ ساعت اخیر نسبت به شرایط کرونا و قرنطینه بی توجه بوده اند که با برگ جریمه روبرو شده اند.
در حوزه ورزشی هم با ابتلای ۴ بازیکن تیم ملی والیبال ساحلی، تمرینات این تیم تعطیل شده و معلوم نیست چه زمانی باردیگر هم بازی های دنیای تور و توپ و شنهای ساحلی کنار یکدیگر جمع می شوند. همینطور امروز اعلام گردید حشمت مهاجرانی، پیشکسوت فوتبال ایران از بند کرونا رست و از قرنطینه به خانه بازگشت.


۴۷۲۳۱

1399/11/08
14:54:24
0.0 / 5
1032
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
کونفه