پیگیری طرح های در رابطه با كاهش آلودگی هوا در دستور كار مركز همكاریهای تحول و پیشرفت ریاست جمهوری

پیگیری طرح های در رابطه با كاهش آلودگی هوا در دستور كار مركز همكاریهای تحول و پیشرفت ریاست جمهوری

معاون انرژی مرکز همکاریهای تحول و پیشرفت ریاست جمهوری با اشاره به اینکه لزوم دارد با همکاری دستگاه ها چالش های توسعه فناوری را از پیش یای نوآوران برداریم، اظهار داشت: توسعه فناوری باتری های وسایل نقلیه برقی و کاتالیست های خودرو های بنزینی همچون طرح هایی است که از یک سال و نیم پیش در این مرکز در حال پیگیری است.


به گزارش کونفه به نقل از ایسنا دکتر جواد مشایخ امروز در مراسمی به مناسبت هفته هوای پاک، ضمن اشاره به علل عدم موفقیت کشور در مقابله با آلودگی هوا، اضافه کرد: امیدواریم برگزاری نمایشگاه در مرکز همکاریهای تحول و پیشرفت ریاست جمهوری گامی در جهت همکاری میان دستگاهی در کاهش آلودگی هوا باشد و معضلاتی را که در پیش روی پروژه های فناورانه وجود دارد، از پیش پای نوآوران برداریم.
وی با اشاره به اینکه ما در این عرصه در ابتدای یک مسیر طولانی هستیم، اظهار نمود: هم اکنون محققان کشور فناوری هایی در جهت کاهش آلودگی هوا ارائه کردند که از آن جمله می توان به برقی سازی در حوزه حمل و نقل اشاره نمود که با رشد شرکتهای دانش بنیان رونق گرفته است.
مشایخ، فیلترهای ذرات دیزل را از دیگر دستاوردهای شرکتهای دانش بنیان عنوان نمود و خاطرنشان کرد: با شناسایی هسته های دانشی و پشتیبانی از آنها می توان دستاوردهای ملموس را به حوزه کاربرد نزدیک کرد.
معاون انرژی مرکز همکاریهای تحول و پیشرفت ریاست جمهوری ضمن اشاره به همکاری شهرداری تهران در توسعه فناوری های این حوزه، تصریح کرد: شرکت کنترل کیفیت هوا و اتوبوسرانی دو دستگاه اتوبوس برای انجام تست میدانی در اختیار محققان قرار داده است.
وی ضمن اشاره به پروژه های در دستور کار این مرکز، اظهار نمود: باتری های خودروی برقی، کاتالیست های خودرو های بنزینی، توسعه حمل و نقل برقی همچون پروژه های در حال پیگیری این مرکز است.
مشایخ ضمن اشاره به توسعه موتورسیکلت های برقی اظهار داشت: به علت قیمت بالای این موتورها، عامه مردم قادر به جایگزین کردن آن با موتورهای بنزینی نیستند، ولی در دنیا استراتژی توسعه حمل و نقل برقی را در دستور کار قرار دادند که در این حوزه مدل های کسب و کار نوآورانه تهیه شده که نیازمند همکاری و تعامل سایر دستگاههای اجرایی می باشد.



1399/11/01
18:08:17
0.0 / 5
1020
تگهای خبر: دستگاه , رشد , فناوری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کونفه