دریافت كنندگان واكسن كوو ایران به ۱۰ نفر رسیدند

دریافت كنندگان واكسن كوو ایران به ۱۰ نفر رسیدند

کونفه: ایرنا نوشت: مجری مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا عنوان کرد: واکسن کرونای ایرانی، امروز (۲۱ دی ) به ۳ داوطلب دیگر تزریق شد و تعداد دریافت کنندگان واکسن ˮکُوو ایران برکتˮ به ۱۰ داوطلب رسید.


دکتر محمدرضا صالحی اضافه کرد: کمیته پایش داده و ایمنی مجوز تزریق واکسن ایرانی کرونا "کُوو ایران برکت" به ۷ داوطلبان مرحله سوم را صادر کرد و این کار امروز و فردا (یکشنبه و دوشنبه ۲۱ و ۲۲ دی ماه) ادامه می یابد.
وی افزود: اطلاعات ۷ داوطلب اول این مطالعه، روز گذشته تحویل کمیته پایش داده و ایمنی قرار گرفت و آنها مجوز تزریق مرحله سوم این مطالعه را صادر کردند.
وی افزود: اگر مرحله سوم مطالعه آزمایش انسانی واکسن کرونا مورد تایید قرار گیرد اوایل هفته آینده تزریق واکسن به ۱۴ داوطلب دیگر انجام می شود و در مرحله آخر هم ۲۸ داوطلب وارد این مطالعه می شوند و در صورت تایید وارد مرحله دوم آزمایش انسانی واکسن کرونا خواهیم شد.
صالحی عنوان کرد: نشانه استواری گام های محققان برای ساخت واکسن کرونا این است که دوز دوم واکسن ۳ داوطب اول این مطالعه سه شنبه این هفته تجویز خواهد شد.
وی افزود: ۲ هفته پیش دوز اول واکسن ایرانی کرونا به ۳ داوطلب تزریق شد و هفته گذشته هم با تائید کمیته پایش داده ها و ایمنی، واکسن به ۴ داوطلب دیگر هم تزریق شده است.
مجری مطالعات بالینی واکسن ایرانی کرونا به وضعیت عمومی ۷ داوطلب اول این مطالعه اشاره نمود و اظهار داشت: تابحال عوارض جدی بر این داوطلبان حادث نشده و حال عمومی آنان خوب است.
وی ضمن اشاره به اینکه به علل گوناگونی به موفقیت این طرح امیدوار هستیم، اظهار داشت: نتایج مطلوب در مطالعات پیش بالینی و انتخاب پلتفروم شناخته شده همچون علل موفقیت این مطالعه است. مطالعات حیوانی این مطالعه از نظر ایمنی زایی و عوارض پایین در حیوانات، بسیار موفقیت آمیز بوده است.
وی تصریح کرد: این پلتفروم برای ساخت واکسن های دیگر، بارها استفاده شده و به عبارتی بر روی انسان آزمایش شده و حدودا یکی از ایمن ترین پلتفروم ها از نظر کاهش عوارض است.
صالحی بیان داشت: امکان دارد ایمنی زایی این روش از سایر روش های ساخت واکسن کمتر باشد اما ضمن قابل قبول بودن ایمنی زایی این واکسن، عوارض کمتری را هم بوجود می آورد. ۲۳۵۲۳۵


منبع:

1399/10/21
21:05:49
0.0 / 5
894
تگهای خبر: طب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
کونفه