آلودگی هوای كلانشهرها و شهرهای صنعتی

آلودگی هوای كلانشهرها و شهرهای صنعتی

به گزارش کونفه مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از پایداری، سکون جو و افزایش غلظت آلاینده های هوا در کلانشهرها و شهرهای صنعتی از امروز تا چهارشنبه (۳ دی ماه) اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به اینکه امروز (۳۰ آذر) در بعضی مناطق استان های هرمزگان، کرمان، خراسان جنوبی، جنوب و شرق خراسان رضوی، گیلان و شمال سیستان و بلوچستان بارش پراکنده پیشبینی می شود، اظهار نمود: از امروز تا چهارشنبه (۳۰ آذر تا ۳ دی) با پایداری و سکون جو بر غلظت آلاینده های جوی افزوده می شود که کاهش کیفیت هوا در کلانشهرها و شهرهای صنعتی را به دنبال دارد.

وی افزود: طی روز چهارشنبه (۳ دی) سامانه بارشی فعالی از شمال غرب و غرب وارد کشور می شود و به تدریج تا اواخر وقت مناطق شمال غرب، غرب، جنوب غرب، دامنه های زاگرس مرکزی، دامنه های البرز و سواحل غربی دریای خزر را در بر می گیرد.

ضیاییان با اشاره به اینکه این سامانه بارشی طی روز پنجشنبه (۴ دی) بر کل نیمه غربی، بخش هایی از شمال شرق و شرق کشور اثرگذار خواهد بود، اظهارکرد: طی روز جمعه (۵ دی) با شمالی شدن جریانات، بر شدت بارش در سواحل شمالی و شمال شرق کشور افزوده می شود همینطور طی این روز کل کشور به جز سیستان و بلوچستان تحت تأثیر این سامانه قرار خواهند گرفت.

به گفته مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی طی روز شنبه (۶ دی) این سامانه بارشی در شرق سواحل دریای خزر، شمال شرق، شرق و بخش هایی از جنوب شرق فعال خواهد بود و از اوایل روز یکشنبه (۷ دی) از سمت شمال شرق از کشور خارج می شود.

وی اضافه کرد: پیامد ورود این سامانه، بارش باران و برف، مه آلودگی، کاهش دما و بارش برف در مناطق کوهستانی و سردسیر و در مناطق جنوبی کشور بارش باران، رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد خواهد بود.

ضیاییان ضمن اشاره به اینکه از امروز تا سه شنبه (۳۰ آذر تا ۲ دی) خلیج فارس بخصوص بخش های مرکزی و شرقی آن مواج پیشبینی می شود، اظهار داشت: از اواخر روز چهارشنبه (۳ دی) غرب دریای خزر و طی روزهای پنجشنبه و جمعه (۴ و ۵ دی) دریای خزر مواج خواهد بود.

مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۱ دی) قسمتی ابری، در بعضی ساعات غبارآلود با حداقل دمای صفر حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد و طی روز سه شنبه (۲ دی) قسمتی ابری و غبار آلود، به تدریج افزایش ابر با حداقل دمای یک و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

منبع:

1399/09/30
13:39:28
5.0 / 5
949
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
کونفه