رئیس اداره محیط زیست منطقه آزاد كیش:

لاشه نهنگی دیگر در آبهای ساحلی كیش پیدا شد

لاشه نهنگی دیگر در آبهای ساحلی كیش پیدا شد

به گزارش كونفه رئیس اداره محیط زیست منطقه آزاد كیش اظهار داشت: برای بار دوم در هفته های اخیر لاشه یك نهنگ دیگر در آب های ساحلی كیش دیده شد.


دریافت 6 MB
به گزارش کونفه به نقل از مهر، ظهر سه شنبه یازدهم آذرماه برای بار دوم در هفته های اخیر لاشه یک نهنگ دیگر در آب های ساحلی کیش دیده شد.
مریم محمدی رئیس اداره محیط زیست سازمان منطقه آزاد کیش در این خصوص اظهار داشت: امروز حدود ساعت ۱۴ و سی دقیقه باخبر شدیم که لاشه این نهنگ در یک کیلومتری جزیره کیش در حال نزدیک شدن به ساحل شرقی است.
وی اضافه کرد: با توجه به این که محل به گل نشستن لاشه ساحل پر تردد شرقی تخمین زده شد، برای پیش گیری از انتشار بوی نامطبوع، ناچار لاشه را به ساحل خلوتی انتقال دادیم. هنوز اطلاعاتی درباب علت مرگ نهنگ در دست نیست اما بعد از انجام بررسی های اولیه و نمونه برداری، گونه و علت احتمالی مرگ مشخص خواهد شد.
وی گفت: با توجه به این که دفن لاشه در خاک برکیفیت و مقاومت استخوان های نهنگ تأثیر منفی دارد، این دفعه و با حمایت بخش خصوصی اسکلت نهنگ در آب از لاشه جدا شده و در ساحل به هم وصل می شود تا برای استفاده های آموزشی و پژوهشی به موزه پژوهشکده دریایی کیش منتقل شود.
به گزارش کونفه به نقل از مهر، قبل از این روز جمعه ۳۰ آبان یک نهنگ به طول ۱۴ مترونیم از گونه "براید" در ساحل سیمرغ کیش به گل نشسته بود که در سواحل ماسه ای دفن شد تا بعد از پوسیدگی کامل لاشه، اسکلت نهنگ برای مقاصد آموزشی و پژوهشی به بخش موزه مرکزآموزش و مطالعات محیط زیست کیش منتقل شود.


منبع:

1399/09/12
13:08:02
5.0 / 5
1211
تگهای خبر: آب , آموزش , استخوان , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
کونفه