فراخوان كونفه در آستانه ۱۶ آذر و فرا رسیدن روز دانشجو؛

دغدغه ها یا مطالبات این روزهای دانشجویان چیست؟

دغدغه ها یا مطالبات این روزهای دانشجویان چیست؟

در آستانه ۱۶ آذر و فرا رسیدن روز دانشجو، خبرگزاری دانشجویان ایران این امكان را فراهم نموده است تا دانشجویان نقطه نظرات خویش را در زمینه مسائل آموزشی و صنفی دانشگاه و محل تحصیل شان را بیان كنند تا ایسنا هم رسانه مطالبه گر آنها از مسؤلان آموزش عالی كشور باشد.


به گزارش کونفه به نقل از ایسنا، سال جاری شرایط ویژه ای که انتشار کرونا برای کشور و به تبع آن برای دانشجویان بوجود آورده است، سبب شده تا همگی شرایط زندگی متفاوتی را تجربه نماییم.
دانشجویان هم در سایه شیوع بیماری کووید -۱۹ هم اکنون همانند سایر مردم کشور سبک جدیدی از زندگی را تجربه می کنند؛ نوعی از زندگی که دانشجویان در آن به جای حضور در کلاس های درس و حضور پررنگ در دانشگاه ها؛ به شکلی خانه نشین شده و با حداقل زیرساخت های لازم در خانه و یا گاه به صورت حضوری در دانشگاه، ترمی کرونایی را پشت سر گذاشتند و همچنان در حال دست و پنجه نرم کردن با شرایط کرونایی هستند.
با اینکه مسؤلان آموزش عالی در چند ماه گذشته بحث آموزش آنلاین را جدی تر دنبال کردند، اما هنوز برخی نقاط ضعف همچنان پابرجا می باشد و دانشجویان با مشکلات عدیده ای مواجهند و تداوم شرایط کرونایی و عدم حضور دانشجویان در دانشگاه ها سبب شده تا خیلی از مشکلات صنفی و آموزشی دانشجویان پشت صفحات کامپیوتر ها و تلفن های همراه آنان باقی بماند.
اکنون که در آستانه ۱۶ آذر و روز دانشجو قرار داریم و دانشگاه ها بدون وجود عنصر اصلی خود یعنی دانشجویان (منظور حضور فیزیکی دانشجویان در دانشگاه هاست) تقریباً ساکت و بی صدا در گوشه و کنار شهرها، روزهای کم جُنب و جوشی را می گذرانند، بر آن شدیم تا به صورت خاص و به بهانه روز دانشجو، نقاط ضعف و قوت و کاستی های یکسال اخیر در حوزه آموزش عالی که بعضاً گریبان گیر دانشجویان شده و به علت انتشار کرونا دسترسی برای اعلام این مشکلات فراهم نبوده را از زبان خود دانشجویان منعکس نماییم.
هرچند که سرویس دانشگاهی خبرگزاری ایسنا در تمام ایام سال پیگیر مطالبات دانشجویان سراسر کشور بوده است ولی این دفعه می خواهد تا در آستانه روز دانشجو به شکلی ارتباط مستقیم و نزدیکی را بین دانشجویان و مسؤلان آموزش عالی ایجاد نماید.
از همین رو، خبرگزاری دانشجویان ایران ضمن تبریک این روز بزرگ به همه دانشجویان و دانشگاهیان کشور، از همه این بزرگواران دعوت می کند تا نقطه نظرات، توقعات و پیشنهادات در مورد مسائل آموزشی، صنفی، فرهنگی و رفاهی دانشگاه خویش را به صورت صریح و شفاف و البته بدون اهانت و تُهمت به فرد یا مقام مسئولی در بخش نظرات ذیل همین خبر بیان کنند، تا ایسنا بر مبنای وظیفه ذاتی خود آنها را از مسؤلان مربوطه پیگیری نماید.
منبع:

1399/09/04
15:43:11
5.0 / 5
1152
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳