لزوم تسریع در راه اندازی شبكه فاضلاب بهارستان

لزوم تسریع در راه اندازی شبكه فاضلاب بهارستان

استشمام بوی نامطبوع در راه فرودگاه بین المللی امام خمینی یكی از معضلات زیست محیطی تهران در سالهای اخیر بوده است. رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان می گوید: نقش فاضلاب شهرستان بهارستان در تشدید این بوی نامطبوع از دلایلی است كه بر اهمیت رسیدگی به وضعیت فاضلاب این شهرستان می افزاید.علیرضا فاضلی در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به اینکه یکی از عوامل شناسایی شده در انتشار بوی نامطبوع در راه فرودگاه بین المللی امام خمینی، فاضلاب شهرستان بهارستان است، اظهار داشت: نقش فاضلاب شهرستان بهارستان در تشدید بوی نامطبوع این مسیر از دلایلی است که بر اهمیت رسیدگی به وضعیت فاضلاب شهری و تسریع در اجرای راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب این شهرستان می افزاید.

وی ضمن بیان اینکه یکی از بزرگ ترین معضلات زیست محیطی شهرستان بهارستان وضعیت فاضلاب آن است، اظهارکرد: متاسفانه حالا شبکه فاضلاب و تصفیه خانه فاضلاب در شهرستان بهارستان وجود ندارد و عملا فاضلاب این شهرستان با حدود ۸۰۰ هزار نفر جمعیت در کانال ها و آب های سطحی رها و در بعضی موارد وارد زمین های کشاورزی می شود.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان در انتها اظهار داشت: سال قبل محل استقرار تصفیه خانه فاضلاب این شهرستان جانمایی شد و مقرر است طی سالجاری یا سال آینده کلنگ راه اندازی آن زده شود اما لازم است در اجرای این پروژه تسریع شود چونکه راه اندازی شبکه فاضلاب این شهرستان امکان دارد چندین سال زمان ببرد ازاین رو ضروریست که برای افتتاح هرچه سریعتر این پروژه تلاش بیشتری شود و در اولویت برنامه ها قرار گیرد.

به گزارش کونفه به نقل از ایسنا حدود چهار سال از استشمام بوی نامطبوع در راه فرودگاه بین المللی امام خمینی می گذرد و اسفند ماه سال ۹۷ عیسی کلانتری - رئیس سازمان حفاظت محیط زیست- از گله مندی مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری از این مورد و دستوررهبر انقلاب برای رفع این معضل تا آخر دولت دوازدهم اطلاع داده بود.

مسوولان طی این سال ها حدود ۲۸ کانون آلودگی و تولید بو را شناسایی کرده اند که یکی از آنها فاضلاب شهرستان های بهارستان و اسلامشهر است. محمد رستگاری - معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران - تیرماه ۹۹ گفته بود که معضل فاضلاب های شهرستان های بهارستان و اسلامشهر طی ۵۰ سال قبل بوجود آمده اما با عزمی جدی این معضل تا حداکثر دو سال آینده برطرف خواهد شد.

الهه بیگی - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر- هم ماه گذشته از راه اندازی و بهره برداری از هفت سیستم تصفیه خانه فاضلاب با اعتباری بالغ بر ۱۷۲ میلیارد تومان برای رعایت الزامات محیط زیستی، کاهش اثرات آلاینده و پیشگیری از بوی نامطبوع در حوزه این شهرستان اطلاع داده بود.
1399/09/01
12:21:49
5.0 / 5
1169
تگهای خبر: آب , سیستم , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
کونفه