لزوم قرارگیری كاداستر اراضی ملی و دولتی در صدر فعالیت منابع طبیعی شهرستان های تهران

لزوم قرارگیری كاداستر اراضی ملی و دولتی در صدر فعالیت منابع طبیعی شهرستان های تهران

به گزارش كونفه مدیركل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران تاكید كرد: بنا به تأكیدات رئیس قوه قضائیه و تعامل خوب به وجود آمده بین منابع طبیعی و ثبت اسناد، اجرای طرح كاداستر اراضی ملی و دولتی باید در صدر فعالیت شهرستان ها قرار داشته باشد.


به گزارش کونفه به نقل از ایسنا علینقی حیدریان در جلسه شورای هماهنگی اداره کل منابع طبیعی استان تهران اظهارکرد: باتوجه به وجود پایتخت در استان تهران و شرایط خاص حاکم بر آن، علاوه بر نگاه استانی، نگاه ملی به اقدامات منابع طبیعی وجود دارد.

وی اضافه کرد: خیلی از اقداماتی که در استان تهران با موفقیت همراه بوده بعنوان الگوی مناسب به استان های دیگر تعمیم داده شده و بدین جهت لازم است با همت و تلاش مضاعف فعالیت ها در حوزه منابع طبیعی طوری انجام شوند که شاهد موفقیت بیش از پیش آنها باشیم.

حیدریان در ادامه تصریح کرد: از آنجائی که طرح کاداستر در پیش گیری از تعرضات و تخلفات به عرصه های ملی و رفع مشکلات ثبتی و حقوقی نقش مؤثری دارد، عزم جدی منابع طبیعی و ثبت اسناد بر اجرای کامل این طرح در سطح استان تهران است که باتوجه به ارزش افزوده بالای زمین در استان تهران اجرای این طرح از اهمیت بالایی برخوردارست.

رئیس شورای هماهنگی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران به اجرای بند ب ماده ۲۹ قانون احکام دائمی کشور نیز اشاره و اظهارکرد: باتوجه به پتانسیل های خوبی که در شهرستان ها وجود دارد باید از ظرفیت این بند قانونی برای مشارکت تشکل ها و جوامع محلی در انجام پروژه های منابع طبیعی بهره برد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران وی بر اجرای طرح ۹ در ۹۹ - که بعنوان نقشه راه سال جاری منابع طبیعی ترسیم شده است - تاکید کرد.

منبع:

1399/07/20
14:23:56
5.0 / 5
1277
تگهای خبر: آب , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کونفه