هدف پلیس، امنیت آفرینی در جامعه است

هدف پلیس، امنیت آفرینی در جامعه است

رئیس پلیس امنیت عمومی اظهار داشت: امروز هدف اصلی و مهم پلیس امنیت آفرینی در جامعه و ایجاد رضایت عمومی در شهروندان است.به گزارش کونفه به نقل از ایسنا سردار علی ذوالقدری با اشاره به نقش حساس پلیس امنیت عمومی در برقراری و ثبات نظم و امنیت در جامعه اظهارکرد: یکی از مهمترین مطالبات مردم از پلیس برقراری نظم و امنیت و مقابله قاطعانه با مجرمان و برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی است. در همین رابطه همکاران ما نهایت توان و تلاش خویش را برای تحقق مطالبات و خواسته های مردم به کار گرفته اند و خوشبختانه نتایج خوبی هم حاصل شده است.

وی افزود: امروز به جرات می توان ادعا کرد که مجرمان و افراد خلافکار از کوچکترین امنیتی برخوردار نیستند و خود آنان هم به این یقین رسیده اند که دیر یا زود در چنگال قانون گرفتار می شوند.

ذوالقدری با اشاره به اینکه پلیس بعنوان نهاد حافظ امنیت، مهمترین وظیفه اش ساماندهی امور انتظامی جامعه به منظور برقراری نظم و امنیت است، اظهار داشت: بخش عمده ای از جلوه و نمود عملکرد پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در پایگاه ها و چند معاونت تخصصی این پلیس همانند پلیس امنیت اخلاقی، پلیس مهاجرت و گذرنامه، پلیس نظارت بر اماکن عمومی و مرکز عملیات تبلور می یابد.

وی تصریح کرد: در طول یک سال قبل و بعد از همه گیری ویروس کرونا در کشور هر کدام از این رده ها علاوه بر انجام مأموریت های ذاتی خود، اقدامات مثمر ثمری را از اجرای طرح های کنترلی مقابله با اراذل و اوباش گرفته تا فاصله گذاری اجتماعی و برخورد با صنوف متخلف و کشف لوازم و تجهیزات بهداشتی احتکار شده مورد نیاز شهروندان و چندین طرح و اقدام دیگر در دستور کار قرار دادند تا در خط مقدم و پیشانی نیروی انتظامی در تماس با جامعه باشند.

ذوالقدری تکریم ارباب رجوع و خدمت بی منت به مردم را از خصوصیت های پلیس امنیت عمومی بعنوان نمونه کوچکی از پلیس اسلامی دانست و اظهارکرد: باید به حقوق اشخاص در هر حال احترام بگذاریم و قانون ملاک رفتار و اعمال باشد. بهترین عمل صالح خدمت به مردم است و رضایت خداوند در رضایت مردم، پس تا می توانیم به مردم کشور عزیزمان خدمت و نیت خویش را در انجام همه امور الهی نماییم.

رئیس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در ادامه به نگاه ویژه رهبر معظم انقلاب به مجموعه ناجا هم اشاره و خاطرنشان کرد: ایشان از کارکنان پلیس بعنوان مجاهدان فی سبیل الله یاد کرده اند ازاین رو تک تک ما در این مجموعه باید به ابعاد و مفهوم جمله رهبری توجه داشته باشیم و مجاهدانه برای حفظ انقلاب و آرامش مردم تلاش نماییم.

وی با اشاره به مطالبه رهبر معظم انقلاب از پلیس برای رسیدن به تراز انقلاب اسلامی اظهار داشت: سرلوحه قرار دادن منویات رهبری، کوشش برای امید دادن به مردم، انجام درست وظایف، تسلیم نشدن در مقابل دشمن و دلسرد نشدن از خدمت به اقشار مختلف جامعه، همچون مواردی است که می تواند ناجا را به این تراز برساند که خوشبختانه اقدامات لازم هم در این خصوص انجام شده و یا در حال انجام می باشد.

ذوالقدری اضافه کرد: تمام مأموریت های ناجا و روش اجرای آن منطبق بر اصول و مبانی دین مقدس اسلام است. پلیس همواره در کنار مردم بوده است و تمام تلاش و تلاش خویش را در جهت حفظ حقوق آنان بکار خواهد بست تا مامنی مطمئن و اثرگذار برای مردم باشد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، رئیس پلیس امنیت عمومی تهران در انتها بر جدیت و قاطعیت پلیس در برخورد با اراذل و اوباش و عاملان ناامنی اطلاع داد و از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک، از راه تلفن ۱۱۰ مراتب را به پلیس اطلاع دهند تا در این خصوص اقدامات لازم صورت پذیرد.
1399/07/19
20:36:43
5.0 / 5
1246
تگهای خبر: بهداشت , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
کونفه