كلانتری:

روند افزایشی حجم آب دریاچه ارومیه ادامه دارد

روند افزایشی حجم آب دریاچه ارومیه ادامه دارد

به گزارش كونفه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست وضعیت احیای دریاچه ارومیه را مطلوب دانست و اظهار داشت: روند افزایش حجم آب دریاچه ادامه دارد.


به گزارش کونفه به نقل از مهر، عیسی کلانتری بامداد سه شنبه در جریان سفر به آذربایجان غربی و بازدید از آخرین وضعیت دریاچه ارومیه در گفتگو با خبرنگاران اضافه کرد: طرح های مصوب ستاد احیای دریاچه ارومیه در حال اجراست و بخش مهم و اعظمی از این طرح ها سال جاری افتتاح می شود.
وی با اعلان اینکه هم اکنون حجم آب موجود در دریاچه ارومیه، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون مترمکعب بیشتر از میزان پیشبینی است افزود: وضعیت دریاچه ارومیه، سال جاری مطلوب و امیدوارکننده است.
عیسی کلانتری به همراه نمایندگان آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی امروز، سه شنبه برای بازدید از روند طرح های در حال اجرا و مصوب ستاد احیای نگین آبی آذربایجان به شهرستان های ارومیه و پیرانشهر سفر کرده است.
بازدید از سد کانی سیب در ۱۶ کیلومتری جنوب شهر پیرانشهر، کارگاه سد کانی سیب، عرضه گزارش مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران و مجری طرح آب زاب به دریاچه ارومیه، ورود به داخل تونل تا کیلومتر ۱۲.۵۰ جهت بازدید عینی از حفاری مکانیزه، بازدید از اقدامات مونتاژ دستگاه خروجی، بازدید از پرتال خروجی در محل جایگاه و کانال خروجی در محل سازه شوت، بازدید از رشکان ارومیه و جزایر موجود و مصاحبه خبری از برنامه های روز اول این سفر است.
در روز دوم بازدید از مجتمع راکد تفریحی و توریستی چی چست ارومیه در منطقه کشتیبان و گفتگو در زمینه ظرفیت های گردشگری منطقه، بازدید از پل شهید کلانتری، بازدید از تپه ماسه های بادی منطقه جبل ارومیه و بادشکن های آن در دستور کار رئیس سازمان محیط زیست است.


منبع:

1399/07/16
14:07:39
5.0 / 5
1561
تگهای خبر: آب , دستگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵