تنفس هوای مطلوب در پایتخت

تنفس هوای مطلوب در پایتخت

بر طبق پیش بینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای پایتخت امروز (20 مرداد ماه) در شرایط قبول قبول است اما افزایش غلظت آلاینده «ازن» طی روز موجب كاهش كیفیت هوای برخی مناطق می شود.به گزارش کونفه به نقل از ایسنا، برمبنای پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، بامداد امروز (۲۰ مرداد ماه) با برقراری شرایط مساعد جوی طی ساعات گذشته در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت.

طی روز با حاکمیت جو آرام و آسمان صاف و با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» احتمال می رود بیشینه غلظت این آلاینده در ساعات بعدازظهر مشابه با روز گذشته افزایش یابد و موجب کاهش کیفیت هوای برخی مناطق شود. در شامگاه (۲۰ مرداد ماه) با عدم وزش باد مؤثر و درنتیجه تجمع آلاینده ها انتظار می رود کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب قرار بگیرد.

صبحگاه فردا (۲۱ مرداد ماه) با آغاز تردد خودرو ها و کاهش تندی باد طی ساعات گذشته غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق افرایش پیدا می کند و به تبع آن کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

طی روز افزایش تندی باد موجب پراکندگی آلاینده ها می شود و علاوه براین بیشینه غلظت آلاینده «ازن» در ساعات بعدازظهر نسبت به روز پیش از میزان کمتری برخوردار خواهد بود بدین سبب با بهبود کیفیت هوا شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق برقرار خواهد شد.

در اواخر وقت فردا (۲۱ مرداد ماه) تداوم وزش باد از تجمع آلاینده ها جلوگیری می کند و به تبع آن پیش بینی می شود کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدود قابل قبول قرار خواهد گرفت.

به گزارش کونفه به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «دی اکسید نیتروژن» با میانگین ۷۶ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۶۹ است و هوا در محدوده قابل قبول قرار دارد.1399/05/20
14:11:09
5.0 / 5
1877
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
کونفه