كشف كلونی های جدید پنگوئن های امپراطور در جنوبگان

كشف كلونی های جدید پنگوئن های امپراطور در جنوبگان

كارشناسان حیات وحش با بهره گیری از نقشه برداری ماهواره ای 11 كلونیِ جدید از پنگوئن های امیر را در جنوبگان شناسایی كرده اند و این یافته برمبنای لكه های قهوه ای-قرمزِ فضولاتِ این پرندگان روی یخ های این منطقه به دست آمده است.


به گزارش کونفه به نقل از ایسنا، کشف این کلونی ها نشان دهنده ۲۰ درصد افزایش در شمار گروه های شناخته شده از پنگوئن های امیر در جنوبگان است و تحولی جدید و مهم برای دانشمندانی شمرده می شود که اثرات بحران اقلیمی بر جنوبی ترین قاره جهان را بررسی می کنند.
کارشناسان می گویند: از ۱۱ کلونی یا گروه جدید، یک کلونی قبل تر شناسایی شده اما تایید نشده بود. حالا از وجود ۶۱ کلونی پنگوئن های امیر که در سراسر جنوبگان پراکنده اند خبر داریم.
کارشناسان در این مطالعه و کنکاش در منطقه جنوبگان یادآور شدند: این کشفِ هیجان انگیزی است. تصاویر ماهواره ای جدید از نوار ساحلی جنوبگان به ما امکان داد کلونی های جدید را پیدا نماییم. البته این خبر خوب است اما کلونی های یافت شده کوچک هستند و تنها پنج تا ۱۰ درصد به شمار کل جمعیت پنگوئن ها اضافه می کنند.
پنگوئن های امیر برای تخم گذاری به یخ نیاز دارند و در مناطقی متمرکزند که دسترسی و مطالعه آنها به سبب دورافتاده بودن و سرمایی که به منهای ۵۰ درجه سانتیگراد هم می رسد، دشوار است.
بر طبق بررسی های سال های اخیر، پنگوئن های امیر نسبت به کاهش یخ اقیانوسی که محیط محبوب آنها برای تخم گذاری است، لطمه پذیرند.
به نوشته روزنامه ایندیپندنت، با پیش بینی های کنونی درباره تغییرات اقلیم، این زیستگاه احیانا کوچک تر خواهد شد. بیشتر کلونی های تازه کشف شده در حاشیه های دامنه تخم گذاری پنگوئن های امپراتورند و بدین سبب با گرم شدن هوا، این زیستگاه ها احیانا از میان خواهند رفت.
جزئیات بیشترِ این مطالعات در مجله دورسنجی در اکولوژی و محافظت از محیط زیست انتشار یافته است.1399/05/19
23:13:37
5.0 / 5
2157
تگهای خبر: طب , قهوه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳