افزایش غلظت آلاینده ازن طی امروز

افزایش غلظت آلاینده ازن طی امروز

به گزارش كونفه برپایه پیشبینی شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته در محدوده ناسالم برای گروه های حساس بود در عین حال پیشبینی می شود طی امروز (۱۹ مردادماه) شاهد افزایش غلظت آلاینده «ازن» و در نتیجه كاهش كیفیت هوا خواهیم بود.به گزارش کونفه به نقل از ایسنا، بر اساس پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، صبحگاه امروز (۱۹ مرداد ماه) کیفیت هوای برخی مناطق پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از افزایش ترافیک و کاهش تندی باد طی ساعات گذشته است.

طی روز با عنایت به حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» شاهد افزایش غلظت این آلاینده در ساعات بعدازظهر و احتمال کاهش کیفیت هوا خواهیم بود. با وزش باد مؤثر در اواخر وقت پیشبینی می شود از غلظت آلاینده ها کاسته شود و در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

در اولین ساعات فردا (۲۰ مرداد ماه) با افزایش تردد خودرو ها انتظار می رود در بعضی ساعات صبحگاه غلظت آلاینده ها بخصوص ذرات معلق افزایش پیدا کند و در بعضی مناطق کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب قرار بگیرد.

با افزایش دما و کاهش رطوبت طی روز نسبت به روز گذشته بر غلظت آلاینده «ازن» افزوده و در ساعات بعدازظهر هم سبب حاکم شدن شرایط نامطلوب کیفیت هوا در بیشتر مناطق خواهد شد.

شایان ذکر است با وزش باد مؤثر در ساعات پایانی فردا (۱۹ مرداد ماه) از غلظت آلاینده ها کاسته شده است ازاین رو پیشبینی می شود کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

به گزارش کونفه به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۱۰۶ بود و هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۷ است و هوا در محدوده قابل قبول قرار دارد.

منبع:

1399/05/19
21:13:43
5.0 / 5
1692
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
کونفه