قالیباف:

تعویق زمان كنكور ضروریست

تعویق زمان كنكور ضروریست

به گزارش كونفه رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به نظر می رسد تعویق زمان كنكور تا گذشتن از دوران پیك كرونا و خنك تر شدن هوا كه امكان استفاده از ماسك بمدت چند ساعت را میسر كند، ضروری باشد.


به گزارش کونفه به نقل از ایسنا، محمد باقر قالیباف در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک عید سعید قربان اظهار داشت: این عید سعید به معنای واقعی کلمه، عید امتحان الهی است. هر گاه بتوانیم با ایمان کامل به وعده ها و سنت های خداوند از این دشواری ها عبور نماییم، ایمان و قدرت جدیدی به دست خواهیم آورد. ملت ما بعد از ابتلائات منجر به وقوع اسلامی، قدرت شگفتی پیدا کرد تا از انقلاب محافظت کند و بعد از عبور از فتنه های سال های اول انقلاب، توان پیدا کرد تا در دفاع مقدس دلیرانه مقاومت نماییم.
وی اضافه کرد: با ایستادگی مردم در مقابل انواع فتنه های داخلی دهه های دوم و سوم انقلاب، در مدت زمانی کوتاه به چنان قدرتی دست یافتیم که پیچیده ترین نقشه های دشمنان را خنثی نماییم و نظم جدیدی را در منطقه غرب آسیا برقرار نماییم. در زمان فعلی هم دشمنان مردم ایران برای صدمه اقتصادی به مردم طراحی پیچیده ای انجام داده اند. از همین رو حالا در معرض امتحان بزرگ کارآمدی و حل مشکلات معیشتی جامعه قرار داریم. آموزه عید قربان به همه ی ما مسؤلان کشور این است که اگر به وعده های تخلف ناپذیر خداوند اعتماد نماییم، بدون نیرنگ و ظاهرسازی و به معنای واقعی کلمه اراده‌ی الهی را محقق نماییم و به جای خودمحوری و خودأیی، فداکاری و ایثار را سرلوحه اعمال و رفتار خود قرار دهیم و خویش را یکسره وقف خدمت به مردم، یعنی وظیفه‌ی شرعی خود نماییم، پیروزی ما حتمی است و با عبور از این مرحله، ان شاءالله مردم ایران قدرتی مضاعف خواهند یافت و از مشکلات کشور کم می شود.
رییس مجلس افزود: نقش مجلس شورای اسلامی و نمایندگان شریف مردم عزیز ایران برای عبور از این مرحله‌ی دشوار، اساسی و حیاتی می باشد. اگر مجلس را متحول نماییم و پیگیر مشکلات معیشتی مردم باشیم، موتور تحول و مدیریت مشکلات در کشور به حرکت در می آید و اگر مجلسی ضعیف داشته باشیم، موتور پیشرفت کشور متوقف خواهد شد. از همین رو تحول مجلس و شکل گرفتن مجلس قوی و فعال شرط لازم برای تحول اقتصاد کشور است.
قالیباف اظهار داشت: خدا را شاکریم که نظارت مردم بر تمامی رفتارها و تصمیم های مجلس بسیار بیشتر از دوره های گذشته است و این را نعمت الهی می دانیم. نظارت مردمی را گامی اساسی در جهت پیشرفت کشور قلمداد می نماییم. وقتی انتظار از یک فرد زیاد است و به اقدامات او امید دارید، در مقابل او سختگیرانه عمل می کنید؛ توجه مردم به تمامی تصمیمات این دوره از مجلس نشان دهنده‌ی همین امید و انتظار عمومی است و همه‌ی ما نمایندگان در قبال این انتظار وظیفه‌ی شرعی داریم.
وی با اشاره به اینکه از همین رو مطالبات مردم را سرمایه‌ی واقعی این مجلس می دانیم، اظهار داشت: قدردان دقت نظرها، مطالبات، نگرانی ها و فریادهای از سر دلسوزی مردم هستیم و از تمامی مردم عزیز تقاضا می نماییم تا در ادامه هم همین طور
مطالبه گرانه بر مجلس نظارت کنند و به کوچکترین نکاتی حساس باشند و آنرا با صدای بلند و رسا مطالبه کنند تا قطار مجلس با کمک خود مردم، درجه ای از ریل اصلی و قانونی خود زاویه پیدا نکند.
قالیباف خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی روز عید قربان نکات بسیار مهمی در مورد دو جریان موازی تحریم و تحریف اشاره کردند. این دو جریان دو لبه‌ی یک قیچی هستند تا مسیر پیشرفت ملت ایران را مسدود سازند و کشور را به فروپاشی اقتصادی برسانند. مسیر تحریم به دنبال قفل کردن اقتصاد کشور و رساندن دولت به وضعیت ورشکستگی کامل بوده است که به فضل خداوند موفق نشده و موفق نخواهند شد. برای به سرانجام رساندن جریان تحریم، جریان تحریف را آغاز کردند تا مطالبات مردم را بربایند و با وارونه نمایی و بازنمایی رسانه ای، خواسته های مردم را آن طور که مورد پسند دشمنان ملت ایران است نمایش دهند و با تحریف واقعیات، کتمان قدرت کم نظیر ایران اسلامی و القای حس نا امیدی و کرختی، مردم را از ایجاد تحول نا امید کنند. آنها به خوبی می دانند که تا جوان های کشور به ایجاد تحول امیدوارند و نشاط دارند، هر توطئه ای را خنثی خواهند کرد. مشکلات هست، دشمنی ها هست، جریان های نفوذی به شدت مشغول خرابکاری هستند ولی بدانیم که تحول قریب الوقوع است. امید به آینده افراد سست عنصر و ناکارآمد و ناامید و یکجانشین را از صحنه‌ی مدیریت کشور در عرصه های گوناگون کنار خواهد گذاشت و نیروی جوان با استعداد خلاق و امیدوار و انقلابی را روی کار خواهد آورد. ناتوان ها کنار خواهند رفت و افراد توانمند چرخ تحول قریب الوقوع به نفع مردم را حرکت در خواهند آورد. جریان سومی وجود دارد که دو جریان تحریم و تحریف را تکمیل می کند و آن هم جریان ناکارآمدی است. جریانی که مسئولیت ها را تصرف می کند ولی اولویت های کشور را پشت گوش می اندازد و سبب می شود که تحریم ها اثر کنند و تحریف ها، واقعی جلوه کنند و کشور را سمت فروپاشی ذهنی سوق می دهند. ناکارآمد ها می دانند که سوت حرکت قطار گام دوم انقلاب اسلامی به حرکت درآمده است و دیگر جوان های کارآمد و انقلابی نخواهند گذاشت آنها حرکت این قطار پرشتاب را کند کنند و ستون پنجم دشمن خبیث ملت ایران باشند.
رییس مجلس اظهار داشت: دوره‌ی کار و تلاش و پیگیری مشکلات اقتصادی مردم شروع شده است. کاملا طبیعی است که در این راه اشکالات و ضعف هایی وجود داشته باشد اما بدون شک حرکت کلی که پیش روی ما درجهت قوی کردن مردم و در نتیجه ایجاد ایران قوی خواهد بود و ایران قوی که با قوی شدن تک تک مردم ایران بدست خواهد آمد، سبب پیروزی ما در جنگ اراده ها و شکست خوردن دو جریان تحریف و تحریم خواهد شد.
رییس مجلس اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب همچون گذشته در سخنرانی روز عید قربان به صورت صریح و شفاف اولویت های کشور در حوزه‌ی مسائل اقتصادی را بیان نمودند. همه‌ی نمایندگان مجلس و بدنه‌ی کارشناسی و تخصصی توانمند این مجموعه، خویش را موظف و مکلف می دانند که این اولویت ها را در راس مسائل مورد توجه و پیگیری خود قرار دهند و از تمامی ظرفیت ها، تکرار می کنم تمامی ظرفیت های مجلس شورای اسلامی برای پیشبرد آنها استفاده کنند.
قالیباف اظهار داشت: بسته‌ی اقتصاد مردمی برای پیگیری همین اولویت های اقتصادی در دستور کار مجلس قرار دارد و پیشبرد گام به گام آن چه با عنایت به ظرفیت های قانون مجلس در تقنین و نظارت و چه با استفاده از ظرفیت شورای هماهنگی اقتصاد، تحولاتی اساسی در وضعیت اقتصادی کشور به خصوص به نفع محرومان و مستضعفان رقم خواهد زد؛ و ما خویش را متعهد می دانیم این ریل گذاری را با دقت انجام دهیم و با جدیت بر اجرایی شدن آن نظارت نماییم.
وی خاطرنشان کرد: انجام تغییر اساسی نیازمند اراده های استوار است و مجلس یازدهم چنین اراده ای دارد و تحول را رقم خواهد زد. در بعد نظارتی نیز، به صورت شفاف و دقیق و به روز بر تمامی جزئیات نظارت خواهیم کرد و مطالبه گر اصلی توجه به اولویت های فوری اقتصاد خواهیم بود.
قالیباف اضافه کرد: از سوی دیگر رهبر معظم انقلاب تشکیل کارگروه ویژه رفع موانع جهش تولید را از سران سه قوه مطالبه کردند که اعلام می کنم بزودی این کارگروه با حضور تعدادی از متخصصین با تجربه و کارشناسان جوان تشکیل خواهد شد و روند فعالیتهای آنان که به تصمیم گیری های کلان جهت خواهد داد، به صورت شفاف به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.
رییس مجلس اظهار داشت: در انتها لازم است اشاره کنم که نگران رعایت نشدن پروتکل های دقیق بهداشتی در کنکور سراسری هستیم. متاسفانه به وعده های داده شده در برگزاری کنکور دکتری عمل نشد و بی توجهی های تاسف آوری در برگزاری آن کنکور وجود داشت که خود نیازمند بررسی دقیق تر و پیگیری است. این کوتاهی ها، نگرانی مردم در مورد برگزاری کنکور سراسری را بیشتر کرده است و خیلی از نمایندگان شنونده نگرانی های والدین در مورد سلامت فرزندان خود بوده اند. به نظر می رسد تعویق زمان کنکور تا گذشتن از دوران پیک کرونا و خنک تر شدن هوا که امکان استفاده از ماسک بمدت چند ساعت را میسر کند، ضروری باشد. سلامت دانش آموزان عزیز ما، خط قرمز مجلس است و کمیسیون های بهداشت و آموزش مجلس وظیفه دارند تا اطمینان از رعایت بهترین تصمیم در این خصوص، مطالبات مردم را از مسئولین ذی ربط پیگیری کنند.

منبع:

1399/05/12
14:43:27
5.0 / 5
2215
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , سلامت , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
کونفه